به گزارش خبرنگار اهرامروز، ولی فتحی عصر امروز در دیدار با فرماندار شهرستان اهر با اشاره به اینکه روزانه حدود ۱۱۰۰ نفر به شعبه تأمین اجتماعی اهر مراجعه می‌کنند، اظهار داشت: ولی در راستای ارائه خدمات غیرحضوری و تلاش همکاران تعداد مراجعه‌کنندگان در طول به ۹۰۰ نفر کاهش‌یافته است و از طرفی هم از هرگونه اتلاف وقت ارباب‌رجوع و یا رسیدگی به امور مردم را به زمان دیگری موکول نمی‌شود.

وی افزود: هر چه در توان داریم برای روان‌سازی رسیدگی به امورات مردم را سرلوحه کارمان قرار داده‌ایم و وجود کارمندان باسابقه و باتجربه در این شعبه نقطه قوتی در ارائه خدمات به بیمه‌شدگان است.

رئیس شعبه تأمین اجتماعی شهرستان اهر به مصوبه اخیر وزارت کشور نیز اشاره کرد و گفت: اگر استفاده از کپی کارت ملی و شناسنامه در ارائه خدمات در ادارات اجرایی شود به‌طور یقین ۱۵ درصد مراجعین تأمین اجتماعی اهر نیز با این نوع سیاست‌گذاری کاهش می‌یابد.

فتحی از پرداخت ۲۹ میلیارد تومان مستمری به مستمری‌بگیران در طی ۱۰ ماهه سال جاری در شهرستان اهر خبر داد، تصریح کرد: همچنین ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بیمه بیکاری به ۲۵۰ نفر در طی سال جاری پرداخت کرده‌ایم که پیش‌بینی می‌کنیم این رقم تا پایان سال جاری به بیش از ۳٫۵ میلیارد تومان افزایش یابد.

وی بابیان اینکه در طول سال جاری ۲۰۴ نفر بیمه‌شده اصلی تأمین اجتماعی شهرستان اهر به جمع بازنشستگان اضافه‌شده است، گفت: در کنار این‌ها ۶ هزار و ۷۶۶ دفترچه خدمات درمانی تمدید و ۳۲۶۲ دفترچه نیز در این شعبه صادرشده است.

رئیس شعبه تأمین اجتماعی شهرستان اهر تأکید کرد: امسال با وجود شرایط نامطلوب اقتصادی و رکود بازار شاهد بودیم که ۲۷۰۰ نفر به تعداد بیمه‌شدگان اصلی تأمین اجتماعی شهرستان اهر اضافه‌شده است.

فتحی همچنین از پرداخت عیدی مستمری‌بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی شهرستان اهر از دوازدهم اسفندماه خبر داد و خاطرنشان کرد: تأمین اجتماعی شهرستان اهر از خود چیزی ندارد بلکه ما موظف هستیم تا هر آنچه که سازمان طبق دستورالعمل ابلاغ می‌کند به آن عمل کنیم و عیدی مستمری‌بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی طبق دستورالعمل با تأمین نقدینگی به‌مرور از دوازدهم اسفندماه به بعد پرداخت می‌شود.