به گزارش خبرنگار اهرامروز ، احمد محرم‌زاده ظهر جمعه در مراسم گرامیداشت هفته معلولان در شهرستان اهر گفت: قانون جامع معلولین در ۱۶ ماده و ۲۴ تبصره صرفاً برای تسهیل در خدمات‌رسانی به جامعه معلولین تصویب شده و با توجه به اینکه معلولین در کشور حق و حقوق قانونی دارند و دولت موظف به حمایت و احقاق حق جامعه معلولین است. تمامی ارگان‌ها، نهادها و سازمان‌ها در قبال معلولین وظیفه دارند و کمترین آن مناسب‌سازی محیط شهری و اماکن عمومی جهت تردد بدون مانع معلولین است.

وی، فراهم‌سازی مراکز توانبخشی، آموزشی و خدماتی در راستای بهره‌مندی جامعه معلولین از وظایف سازمان بهزیستی ذکر کرد و افزود: سازمان بهزیستی در شهرستان اهر برای خدمات‌رسانی به جامعه معلولین ۷ مرکز ارائه خدمات راه‌اندازی کرده تا معلولین راحت‌تر بتوانند خدمات دریافت کنند.

نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی از تذکر کتبی به رئیس‌جمهور و وزیر تعاون در جهت عدم اجرای قانون جامع معلولین در صحن مجلس خبر داد و تصریح کرد: به رئیس‌جمهور و وزیر تعاون در رابطه با اینکه ارائه خدمات به معلولین باید طبق قانون جامع معلولین صورت گیرد در مجلس تذکر کتبی داده‌ام، اگر قانون جامع معلولین در دستگاه‌های اجرایی به درستی اجرا شود بخش بزرگی از مشکلات معلولان حل خواهد شد.

محرم‌زاده با گلایه از بی‌توجهی برخی دستگاه‌ها و نهادها نسبت به اجرای قانون جامع معلولین خاطرنشان کرد: قانون برای اجرا به نفع مردم تصویب می‌شود نه اینکه در ادارات نسبت به اجرای قانون بی‌توجهی کنند.

خبر: پرویز گلی زاده