به گزارش اهرامروز، قاسم جان‌بابایی در حاشیه افتتاح پروژه‌های عمرانی شبکه بهداشت و درمان اهر در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با اشاره به این‌که کادر درمانی بیمارستان باقرالعلوم اهر بی‌وقفه در حال خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی هستند، اظهار داشت: طبق ارزیابی که از بخش مراقبت از بیماران کرونایی در بیمارستان باقرالعلوم اهر داشتیم، خللی در خدمات‌رسانی به بیماران ندیدیم و کادر درمانی اعم از پزشکان و پرستاران خدمات مطلوبی ارائه می‌دهند.

وی افزود: طی بررسی پرونده بیماران کرونایی که در بیمارستان باقرالعلوم اهر بستری هستند، خدمات درمانی خوبی را دریافت می‌کنند و حال عمومی بیماران کرونایی در شهرستان اهر بر اساس ارزیابی ما خوب است که نشان می‌دهد مراقبت‌ها به خوبی انجام می‌گیرد.

معاون درمان وزیر بهداشت ادامه داد: متاسفانه روند بستری‌ها در شهرستان اهر نسبت به هفته‌های گذشته تُندتر شده که امیدواریم مردم اهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دوری از تجمعات بتوانند به سیستم بهداشت و درمان در جهت مبارزه و مقابله با ویروس کرونا کمک کنند.

جان‌بابایی بر لزوم همراهی مردم اهر برای گذر از پیک شیوع ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: در صورتی که مردم اهر به توصیه‌های بهداشتی عمل نکنند و نسبت به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بی‌توجه باشند، افزایش آمار ابتلا و بستری در شهرستان اهر دور از انتظار نخواهد بود.

وی با اشاره به راه‌اندازی بخش روان در بیمارستان باقرالعلوم اهر گفت: طی سفری که سال گذشته به شهرستان اهر داشتیم، بنا بر این شد تا بخش روان در بیمارستان باقرالعلوم اهر راه‌اندازی شود که خوشبختانه با همت رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز این وعده نیز محقق شد.

معاون درمان وزیر بهداشت از تکمیل و تجهیز بیمارستان باقرالعلوم اهر به دستگاه آم‌ار‌آی خبر داد و افزود: قطعات تکمیلی دستگاه آم‌ار‌آی بیمارستان باقرالعلوم اهر نیز به زودی تحویل می‌شود که امیدواریم تا ماه‌های آینده بتوانیم زمینه استفاده مردم منطقه ارسباران از این دستگاه را فراهم کنیم.

جان‌بابایی از راه‌اندازی بخش دیالیز جدید در بیمارستان باقرالعلوم اهر خبر داد و گفت: وزارت بهداشت با همراهی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، بخش جدید دیالیز در بیمارستان باقرالعلوم اهر را با تامین مالی و تجهیزاتی از سوی وزارت بهدشت، درمان و آموزش پزشکی راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام/