به گزارش اهرامروز، زاهد محمودی در آیین افتتاح سردخانه ۵ هزار تنی آروین در شهرک صنعتی اهر با اشاره به اینکه جهاد سازندگی یکی از یادگاران با ارزش امام خمینی(ره) است، اظهار داشت: یکی از نهادهای انقلابی که شبانه‌روز و بی‌وقفه برای عمران و آبادانی کشور به‌ویژه در مناطق محروم و روستایی تلاش کرد جهاد سازندگی بود و با گذشته دهه‌ها شاهد هستیم که مردم از این نهاد با خاطره خوش از آن یاد می‌کنند.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس جهادگران عرصه سازندگی تحت عنوان سنگرسازان بی‌سنگر در کنار رزمندگان اسلام جهاد کرده و از کیان و خاک ارزشمند میهن اسلامی جانانه دفاع کردند.

فرماندار شهرستان اهر بابیان اینکه کارکنان خدوم و زحمت‌کش جهاد کشاورزی دست‌کمی از جهادگران جهاد سازندگی ندارند، گفت: سیاست و رویکرد دولت مبتنی بر تقویت و ارتقاء اقتصاد کشاورزی است که می‌تواند رشد آن به رونق پایدار اقتصادی منجر شود.

محمودی، گندم را استراتژیک ترین محصول بخش کشاورزی کشور ذکر کرد و گفت: اگر به سال‌های نه‌چندان دور رجوع کنیم می‌بینیم ایران در گذشته بزرگ‌ترین وارد کننده گندم در جهان بود اما اکنون به برکت وجود نظام مقدس جمهوری اسلامی و کشاورزان عزیز و توجه ویژه دولت، ایران در طول سال‌های گذشته در بحث تولید گندم به خودکفایی رسیده است.

وی با ذکر این‌که بسترهای لازم جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و اتکای کشور به توان داخلی در حوزه کشاورزی فراهم است، یادآور شد: با توجه به این‌که دشمنان نظام جمهوری اسلامی همواره بر فشار بر ایران از راه مسائل اقتصادی و اعمال تحریم‌ها وارد شده در همین راستا باید تلاش کنیم تا با حمایت از بخش‌های مختلف کشاورزی کشور را به خودکفایی برسانیم.

فرماندار شهرستان اهر خاطرنشان کرد: شهرستان اهر در بخش کشاورزی ظرفیت‌های متعددی دارد و شم پوشی از آن‌ها امر اجتناب‌ناپذیر است به‌طوری که در طول سال‌های گذشته دولت با پرداخت تسهیلات به فعالین این حوزه حمایت خود را اعلام می‌کند.

محمودی از کسب رتبه نخست استانی در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و حمایت و توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری توسط شهرستان اهر خبر داد، تصریح کرد: شهرستان اهر در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و حمایت و توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری تا به امروز توانسته در بین شهرستان‌های آذربایجان‌شرقی رتبه نخست استانی را کسب کند این امر به همت دستگاه‌های ذی‌ربط و بانک‌های عامل میسر شد.

وی در پایان با تأکید بر این‌که ۷۰ تا صد درصد باغات شهرستان اهر در جریان سرمازدگی متحمل خسارت سنگینی شده است، ابراز داشت: متأسفانه حوادث غیرمترقبه سال‌جاری از قبیل سرمازدگی و سیل نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان به باغات و اراضی زراعی شهرستان اهر خسارت وارد کرد امیدواریم جهاد کشاورزی و بیمه کشاورزی برای جبران خسارت باغداران و کشاورزان نهایت عنایت را داشته باشد.