سعید کنعانی در گفت‌وگو با خبرنگار اهرامروز با اشاره به این‌که جمعیت هلال‌احمر سازمانی مردم و غیردولتی است، اظهار کرد: هر خدمات و کمک‌های سازمان جمعیت هلال‌احمر بر پایه مردم و افکار مردم بوده و یکی از هزاران فعالیت هلال‌احمر اجرای طرح همای رحمت است.

وی افزود: طرح همای رحمت در ایام شهادت امیرالمؤمنین (ع) هم با سراسر کشور در آذربایجان شرقی و شهرستان اهر نیز برگزار می‌شود به‌طوری‌که طرح همای رحمت هلال‌احمر اهر سال گذشته به‌عنوان پایلوت کشوری انتخاب‌شده بود که از دلایل آن تعداد بسته‌ها و همبستگی بین ارگان‌ها در برگزاری این طرح بیشتر مدنظر بود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان شرقی ادامه داد: علی‌رغم این‌که قیمت اقلام نسبت به سال گذشته افزایش‌یافته ولی امسال شاهد افزایش تعداد بسته‌های غذایی در اهر بودیم و همین امر نشان می‌دهد که مشارکت خیرین و مردم در اجرای طرح همای رحمت نیز افزایش‌یافته است.

کنعانی بابیان اینکه بدون این‌که نامی در میان باشد بسته‌های غذایی در بین نیازمندان واقعی توزیع می‌شود، گفت: لذا جدا دارد که از مردم فهیم شهرستان اهر از بابت مشارکت در اجرای طرح همای رحمت قدردانی کنم و امیدواریم این حرکت‌ها که بافرهنگ اسلامی ما عجین است تداوم یابد.

وی از توزیع بیش از ۱۰۰۰۰ بسته غذایی تحت عنوان طرح همای رحمت بین نیازمندان در استان آذربایجان شرقی خبر داد، یادآور شد: طرح همای رحمت در اغلب شهرستان‌های استان به‌ویژه شهرستان‌های اهر، میانه، شبستر، تبریز و مراغه اجرا می‌شود درحالی‌که سال گذشته تعداد بسته‌های غذایی طرح همای رحمت حدود ۷۰۰۰ بسته بود.