به گزارش خبرنگار اهرامروز، بیت‌الله عبدالهی در آیین افتتاح پروژه آسفالت راه‌های روستایی شهرستان اهر، اظهار کرد: متأسفانه اغلب روستاهای شهرستان اهر با وجود اینکه از نظر اقتصادی حرفی برای گفتند دارند ولی از نعمت راه آسفالته بی‌نصیب مانده‌اند در حالی که روستائیان عمدتاً دامدار و کشاورز هستند که بدون هیچ چشم‌داشتی برای کشور محصولات کشاورزی و لبنی تولید می‌کنند.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس با اشاره به اینکه در کشورمان بسیاری از مسائل و مشکلات با پیگیری مداوم حل می‌شود، افزود: همان‌طوری که مقام معظم رهبری فرموده‌اند پیگیری، همان پیگیری کارها را پیش می‌برد  فرقی ندارد نماینده باشید یا وزیر اگر توان پیگیری نداشته باشیم یعنی کاری نکرده‌ایم و این محرومیتی که در روستاهای اهر و هریس وجود دارد با ارائه آمار و اطلاعات و پیگیری به مسئولین کشور منتقل کرد.

وی ادامه داد: زمانی که با گذشته ۱۰ سال هنوز بزرگراه اهر – هریس – تبریز تکمیل‌نشده انتظار دارید که راه‌های روستایی چگونه باشد معلوم است نتیجه می‌شود وضعیتی که اکنون در راه‌های روستایی شاهد هستیم و علی‌رغم پیگیری‌ها و دوندگی‌ها آن‌طور که باید و شاید به چیزی که می‌خواهیم نرسیده‌ایم.

عبدالهی بابیان اینکه حدود ۸۵ درصد بودجه کشور صرف حقوق و مزایای کارکنان دولت می‌شود، گفت: با کسر حقوق کارکنان دولت از بودجه کل کشور تنها ۱۵ درصد از بودجه صرف پروژه‌های عمرانی می‌شود در حالی که افزایش تعداد کارمندان و گسترش ادارات کار اشتباهی است به‌طور مثال در استانداری ۱۷ مدیرکل به چه دردی می‌خورد و اگر تعداد مدیران کل ۶ نفر باشد بیشتر کارآمد خواهند بود.

با افزایش اعتبارات آسفالت‌ریزی راه‌های روستایی سرعت می‌گیرد

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس در ادامه با تأکید بر اینکه سعی می‌کنیم با دوندگی حداقل بخشی از حق و حقوقمان را بستانیم، ابراز داشت: بعضاً که می‌گویند پول نیست برای این است که ما مأیوس شویم ولی حداقل کم و بیش پول هست که بتوانیم سهم کوچکی از حقمان را بگیریم اما نیاز به تلاش، پیگیری و دوندگی دارد به این راحتی هم نیست در حالی که اگر برای جذب اعتبار به پروژه‌های ملی حضوری نرویم چیزی عایدمان نمی‌شود و این امر بیشتر در حیطه نمایندگان است.

عضو فراکسیون امید اضافه کرد: قرار است بودجه سال ۹۷ به‌صورت استانی باشد ولی هنوز معلوم نیست که بشو یا نشود اما اگر این‌چنین باشد طبیعتاً شرایط فرق خواهد کرد و اگر هم نشود باز هم تکلیفان سنگین است.

وی با اشاره به اینکه اگر به اعتبارات استانی متکی باشیم نمی‌توانیم راه ارتباطی تمامی روستاها را آسفالت‌ریزی کنیم، بیان داشت: واقعیت این است که نمی‌توانیم تنها با اعتبارات استانی راه روستاها را آسفالت‌ریزی کنیم و باید اعتبارات فوق‌العاده از سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی اخذ کنیم و آن موقع می‌توانیم به‌سرعت آسفالت‌ریزی راه‌های روستایی بی افزاییم.

حمایت از سرمایه‌گذاران در اهر و هریس در اولویت مسئولان است

عبدالهی بهترین امتیاز و ظرفیت شهرستان‌های اهر و هریس را معادن مس و طلا عنوان کرد و گفت: ممانعت ۸ ساله از فعالیت معدن مس انجرد شهرستان اهر نتیجه‌ای جزء تداوم بیکاری جوانان نداشت و امروز که شاهد شروع فعالیت مجدد این معدن در اهر هستیم حاصل تلاش اعضای شورای تأمین و همکاری اهالی روستای انجرد بود که اولویت ما در این معدن به‌کارگیری جوانان انجردی و بعد از آن اهری‌ها بود.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس از استقبال اهالی روستا در ارتباط با کمک به توسعه معدن طلای زگلیگ قدردانی کرد و افزود: تاکنون بیشترین وقت را برای معادن مس انجرد و سوناجیل هریس گذاشته‌ایم در عین اینکه این معادن از پیشرفت و ظرفیت بالایی نسبت به سایر معادن اهر و هریس دارند و از طرفی می‌توانند در ایجاد اشتغال تحول‌آفرین باشند.

عضو فراکسیون امید تأکید کرد: از سرمایه‌گذارانی که بخواهند در شهرستان‌های اهر و هریس سرمایه‌گذاری کنند ضمن اینکه در طی مراحل اداری در کنار آن‌ها خواهیم بود بلکه دستشان را هم می‌بوسیم به‌طوری که می‌خواهیم از سرمایه‌گذاران حمایت کنیم می‌گویند عبدالهی درصد می‌گیرد ولی باید بگویم که این‌گونه حرکات ناشایست را از بنده کسی نخواهد دید و کسانی که این افترا را به من می‌زنند این آرزو در دلشان خواهد ماند بنده از مجلس حقوق می‌گیریم که کفاف زندگی خانواده‌ام را می‌دهد و دیگر نیاز به پول دیگران ندارم.

تحریک کردهای عراق از شگردهای جدید استکبار جهانی است

وی بابیان اینکه وجود شهید حججی‌ها یک امتحان برای مسئولین است، اضافه کرد: امثال شهید حججی‌ها از جان و خانواده خود گذشتند تا ملت ایران در امنیتی و آرامش زندگی کنند ولی اگر مسئولینی که امروز در مسئولیت هستند نتوانند به مشکلات مردم رسیدگی کرده و گره از مشکلات آن‌ها بگشایند در قیامت پاسخگوی شهدا نخواهند بود.

عبدالهی با اشاره به تحولات منطقه و پشت پرده آن، گفت: دشمنان از طریق صدام خواستند تا ایران را به نابودی بکشند ولی خودشان از بین رفتند و آمریکایی که هر روز به غیر از تهدید ایران کار دیگری از دستش بر نمی‌آید تاکنون هیچ غلطی نتوانسته بر علیه کشور و ملت ایران انجام دهد.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس خاطرنشان کرد: استکبار جهانی برای خشن جلوه دادن مسلمان داعش را به وجود آورد ولی با همت نیروهای مقاومت پرونده داعش تا دو و سه ماه آینده مختومه می‌شود و اکنون با تحریک کردهای عراق در صدد ایجاد ناامنی دیگر بعد از شکست داعش هستند به‌طوری که توطئه‌های ایجاد اختلاف میان مسلمانان از شگردهای جدید استکبار جهانی برای نفوذ به ایران است.

انتهای پیام/