به گزارش خبرنگار اهرامروز، رسول خدابخش در تشریح جزئیاتی از آخرین وضعیت انتخابات شورای اسلامی شهر اهر بابیان این‌که صلاحیت ۷۴ تَن از نامزدهای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اهر تأیید شده است، اظهار داشت: از مجموع ۹۴ داوطلب انتخابات شورای شهر اهر؛ ۷۴ نفر تأیید صلاحیت و ۱۰ نفر ردصلاحیت شده‌اند.

فرماندار شهرستان اهر از انصراف و استعفای ۱۰ نفر از نامزدهای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اهر خبر داد، افزود: انصراف برای زمانی است که داوطلب قبل از بررسی صلاحیت‌ها از رقابت‌ها کناره‌گیری کرده و استعفاء زمانی انجام می‌شود که صلاحیت‌ها حتی در یک مرحله انجام گرفته باشد.

وی با ذکر این‌که ۱۵۰ محل برای تبلیغات نامزدهای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اهر در نظر گرفته می‌شود، یادآور شد: چسباندن پوستر و بنرهای تبلیغاتی در خارج از محل‌های تعبیه شده؛ باعث خواهد شد تا چهره شهر نامطلوب شود لذا از نامزدهای انتخابات شورای شهر انتظار می‌رود خارج از ضوابط عمل نکنند.

خدابخش اضافه کرد: برای تشریح شرایط تبلیغات نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر اهر؛ جلسه توجیهی کاندیداهای انتخابات شورای اسلامی شهر اهر برگزار می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان اهر بابیان این‌که ممنوعیتی برای برپایی ستاد انتخاباتی نامزدهای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اهر وجود ندارد، گفت: برپایی ستادهای انتخاباتی در صورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌ها ممنوعیتی ندارد و در صورت تخطی از ضوابط و دستورالعمل‌ها با افراد متخلف برخورد می‌شود.

وی تصریح کرد: امکان سخنرانی نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر اهر در مساجد و فضاهای سرپوشیده وجود ندارد و باید برنامه‌های تبلیغاتی و سخنرانی نامزدها در فضای باز از جمله محوطه مدارس و ورزشی و … امکان‌پذیر است و برای برپایی جلسات سخنرانی نامزدها در مدارس و اماکن ورزشی فضای باز بایستی پیش‌تر با فرمانداری اهر هماهنگی صورت گیرد.

خدابخش با تأکید بر این‌که در صورت برپایی جلسات انتخاباتی و سخنرانی نامزدها در منازل شخصی و سرپوشیده و بروز مشکلات امنیتی و اجتماعی؛ ستاد انتخابات شهرستان اهر هیچ‌گونه وظیفه‌ای نخواهد داشت، افزود: اگر نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر اهر بخواهد در اماکن خصوصی برنامه تبلیغاتی برگزار کنند و در این‌صورت مشکلی از هر حیث پیش بیاید، ارتباطی به ستاد انتخابات شهرستان ندارد و تمامی عواقب آن بر عهده‌ی شخص نامزد انتخابات است.

فرماندار شهرستان اهر ابراز داشت: نامزدهای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اهر تنها می‌توانند ۲ ستاد آقایان و بانوان راه‌اندازی کنند و لازم است تا پروتکل‌های بهداشتی و ضوابط ستاد انتخابات را رعایت کنند، هرچند نظارت بر ستادهای انتخاباتی به صورت مستمر انجام خواهد گرفت.

وی با اشاره به این‌که نامزدهای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اهر با ارائه برنامه برای توسعه شهر در زمینه‌های مختلف خود را عرضه نمایند، بیان کرد: استفاده جعلی از عناوین دکتر، مهندس و … پیگرد قانونی دارد در صورت استفاده جعلی از عناوین در پوسترها و بنرهای تبلیغاتی منجر به جمع‌آوری می‌شود و از طرفی اگر چهره‌ای از کاندیدایی حمایت کند باید طی نامه تأییدیه آن را به ستاد انتخابات شهرستان اهر تحویل دهد و سپس آن در قالب بنر و پوستر چاپ کند.