ابوالفضل بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار اهرامروز؛ با اشاره به تصویب لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری اهر در شورای اسلامی شهر اظهار داشت: لایحه بودجه ۷۰۰ میلیارد ریالی که از سوی شهردار به شورای اسلامی شهر اهر ارجاع شده بود، پس از بررسی در جلسات شورا و افزایش ۲ میلیارد تومانی به تصویب رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر اهر از ارجاع لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری اهر به هیأت تطبیق خبر داد، افزود: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری اهر؛ نسبت طرح‌های عمرانی و هزینه‌های جاری و خدماتی ۶۰ به ۴۰ درصد پیش‌بینی شده است، همچنین بودجه سال‌جاری شهرداری اهر نیز بیش از ۸۰ درصد تحقق یافته است.

وی بابیان این‌که درآمدهای حاصل از فروش املاک شهرداری اهر، طبق قانون صرف پروژه‌های عمرانی، زیربنایی و جاری می‌شود، گفت: البته قانون به شهرداری‌ها اجازه داده تا با فروش املاک؛ هزینه پروژه‌های عمرانی را تأمین کند هرچند از سایر محل‌ها نیز می‌توان تأمین کرد ولی عمدتاً به فروش املاک و درآمدهای حاصل از آن متکی بود و از طرفی درآمد فروش املاک را نمی‌توان در محل‌های دیگر هزینه شود.

بابایی تأکید کرد: درآمدهای حاصل از ماده ۱۰۰ و عوارض‌های ساختمانی و نوسازی و … نیز صرف حقوق پرسنل و هزینه‌های خدماتی و جاری شهرداری اهر می‌شود و از طرفی چون کمک‌های دولتی به شهرداری اهر کاهش یافته، تأثیر منفی زیادی بر عملکرد و تحقق کامل بودجه شهرداری اهر داشته است.

رئیس شورای اسلامی شهر اهر ابراز داشت: بر اساس اعلام شهردار؛ میزان بدهی‌های شهرداری اهر کمتر از ۵ میلیارد تومان بوده البته بدهی شهرداری اهر فارغ از بدهی به تأمین اجتماعی است و هر ماه جریمه کلان بر بدهی‌های شهرداری به تأمین اجتماعی اضافه می‌شود بدهی تأمین اجتماعی در حال حاضر بالای ۲۰ میلیارد تومان است.

وی؛ تکمیل رینگ غربی (خیابان شهید حاج قاسم سلیمانی)، احداث عادل‌آباد به شهرک شیخ شهاب‌الدین اهری، احداث رینگ جنوبی (جنب شهربازی تا میدان شورا)، مسیرگشایی خیابان آزادگان و دوبانده کردن ورودی جاده ورزقان را جزو مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی و زیربنایی پیش‌بینی شده در لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری اهر ذکر کرد.

بابایی با تأکید بر این‌که احداث واحد ماسه‌شویی اختصاصی شهرداری اهر در لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری اهر پیش‌بینی کرده‌ایم، بیان کرد: برای تأمین درآمد پایدار شهرداری اهر، در لایحه بودجه سال آینده شهرداری احداث واحد ماسه‌شویی را با اعتبار ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی کرده‌ایم و تا پایان دوره پنجم شورا سعی می‌کنیم تا طرح‌های ماندگاری داشته باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اهر همچنین از احداث پمپ بنزین در شمال شهر به منظور ایجاد محل درآمد پایدار برای شهرداری اهر در سال ۱۴۰۰ خبر داد، تأکید کرد: نسبت به میزان تحقق بودجه شهرداری اهر؛ طرح‌ها و پروژه‌های مختلف پیش‌بینی شده را عملیاتی می‌کنیم.

وی با اشاره به این‌که پیاده‌روسازی خیابان باغلارآراسی در سال ۱۴۰۰ انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: یکسری مسیرگشایی نیز در نقاط مختلف شهر اهر را در لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری اهر پیش‌بینی شده است که در آینده با تأمین اعتبار؛ عملیاتی می‌کنیم.