به گزارش خبرنگار اهرامروز، رضا استاد رحیمی در سومین جلسه شورای اداری شهرستان اهر و آیین تودیع و معارفه معاون فرماندار و بخشدار بخش مرکزی اهر با تأکید بر این‌که تغییر و تحول در هر دستگاه امری عادی و با هدف اصلاح امور صورت می‌گیرد، اظهار داشت: وزیر کشور برای هر حکمی که به استانداران، معاونین، فرمانداران و معاونین و بخشداران صادر می‌کند زمان آن ۴ سال است تا بعد از این مدت از مدیران جدید و با ایده‌ها و انگیزه‌های نو در مدیریت استفاده شود.

وی افزود: استانداری آذربایجان شرقی برای بررسی اوضاع و احوال و عملکرد فرمانداری‌های استان بازرسان نامحسوس اعزام می‌کند و بر اساس بازرسی‌های انجام‌یافته عملکرد فرماندار شهرستان اهر قابل‌قبول بوده است و یقیناً این موفقیت بدون همکاری مدیران و تیم مدیریتی به دست نمی‌آمد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به خروج آمریکا از برجام، گفت: مشکل ایران و آمریکا ریشه‌ای است و اگر در این زمینه دولت را مقصر بشناسیم کمال نا انصافی است بلکه باید در برابر بدعهدی، عدم پایبندی به توافق بین‌المللی و فشار در حوزه‌های سیاسی، نظامی و … سیاست و اقداماتی اتخاذ شود که مقابل این‌گونه دشمنان و بدخواهان نظام کم نیاوریم.

استاد رحیمی اضافه کرد: توافق هسته‌ای به‌خوبی نشان داد که ایران اهل تعامل، صلح، پایبند به توافقات بین‌المللی است و حتی بر اقتدار روزافزون جمهوری اسلامی نیز افزود، اما دشمنان داخلی که عملاً آب در هاونگ دشمن می‌ریزند و باعث می‌شوند تا اتحاد، وفاق و وحدتی که باید در داخلی کشور باشد را نه‌تنها مستحکم نمی‌کنند بلکه در آن جلوگیری هم می‌کنند به‌طوری که با دشمن هم‌صدا می‌شوند.

وی تأکید کرد: فرمایشات و توصیه‌های مقام معظم رهبری فصل الخطاب است و همه موظف هستیم تا حول محور ولایت‌فقیه و با تبعیت از مقام معظم رهبری حرکت کنیم، این‌طور نمی‌شود که رهبری موردی را گوش زد کنند و برخی‌ها کاسه داغ‌تر از آش شوند و خود تصمیم‌گیرنده باشند و اکنون برای عبور از مشکلات نیاز داریم تا در راهی قدم بگذاریم اعتماد مردم به‌نظام و مسئولان بیشتر شود.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی با تأکید بر این‌که از بین رفتن اعتماد و رضایت عمومی نتیجه‌این می‌شود که دشمنان با سوءاستفاده از مسائل پیش‌آمده مردم را به اغتشاش تحریک کنند، تصریح کرد: در هر شرایطی نباید اجازه دهیم اعتماد مردم خدشه‌دار شود لذا دشمن از این طریق برای ضربه زدن استفاده می‌کند.

استاد رحیمی ابراز داشت: وقتی مقام معظم رهبری واژه ” نفوذ ” را به کار بردند بدان معنی بود که اگر خدای‌ناکرده پای دشمن و نفوذی‌ها به میهن اسلامی باز شود آن‌وقت نه اصلاح‌طلب و نه اصول‌گرا نمی‌شناسد بلکه همانند سیل است که همه‌چیز را بر سر راه خود می‌برد، این در حالی است که تخریب دولت به هر بهانه‌ای موفقیت‌آمیز نیست بلکه این حرکت بیشتر شبیه دشمن‌شاد کن است.

وی در ادامه بابیان این‌که هر یک از فرمانداران، معاونین و بخشداران درصورتی‌که محرز شود در حیطه وظایف خود عملکرد قابل‌قبول ندارند و حتی کوتاهی هم کرده‌اند بدون تعارف همان مدیر برکنار می‌شود، خاطرنشان کرد: قبول مسئولیت در شرایط فعلی کار آسانی نیست چراکه اگر مدیری نمی‌تواند فعالیت شبانه‌روزی داشته باشد نباید از ابتدا مسئولیت قبول کند و یا اگر قبول می‌کند بایستی سخت تلاش کند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی ابراز داشت: بعضاً که پیگیر فعالیت نماینده مردم اهر و هریس هستم می‌بینم هر روز در منطقه‌ای از شهرستان‌ها حضور دارد در حالی که حتی ما برخی از نمایندگان خود تبریز را هم نمی‌بینیم شاید فعالیت‌ها نتیجه‌ای هم نداشت اما حداقل باید قدردان پیگیری‌هایی که در خود و وسع خود انجام می‌دهد باشیم به‌طوری که برخی‌ها به دنبال فعالیت‌های حاشیه‌ای هستند.