به گزارش اهرامروز به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم در  نخستین گفت‌وگوی سال جدید با تبریک فرارسیدن سال نو به رهبر معظم انقلاب، خانواده شهدا، هموطنان، ایثارگران و ملت قهرمان آذربایجان اظهار داشت: امیدوارم همه مردم سالی پر از شادابی و نشاط و موفقیت داشته باشند.

وی افزود: در سال گذشته موفقیت‌های بسیار زیادی برای مملکت رقم خورده که مهم‌ترین آن  شکست داعش بود که خودشان چنین شکستی را باور نمی‌کردند چرا که به‌قدری توطئه  علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، عراق و سوریه داشتند که این شکست همه توطئه‌های آنان را نقش بر آب کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: مشارکت مردم قهرمان ایران اسلامی در انتخابات سال ۹۶که مردم به‌طور گسترده در این انتخابات شرکت کردند و با صحنه‌های مختلف انقلاب اعم از  راهپیمایی ۲۲بهمن که با وجود تبلیغات گسترده دشمنان برای عدم شرکت مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن که به فرموده رهبر معظم انقلاب که راهپیمایی امسال تماشایی خواهد بود و واقعاً هم تماشایی شد.

وی پروژه شکست آشوب‌ها را یکی دیگر از موفقیت‌های سال ۹۶  برای نظام مقدس جمهوری اسلامی مطرح کرد و گفت: در کنار موفقیت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران، یکسری تلخی‌هایی  از جمله زلزله کرمان،کرمانشاه، تصادف نفتکش ایرانی، سقوط هواپیمای مسافربری، سیل منطقه آذرشهر و عجب‌شیر و زلزله شربیان در روستای ایوق از جمله اتفاقات ناگوار بود و از خدا می‌خواهیم توفیق بدهد و سالی پر نشاط به مردم ایران عطا کند.

امام جمعه تبریز افزود: امیدواریم مسئولان در سال جدید برای تحقق بخشیدن آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و آرمان‌های حضرت امام راحل و منویات مقام معظم رهبری بیشتر تلاش کنند.

وی با بیان اینکه باید در بحث اقتصاد مقاومتی، تولید داخلی، مصرف تولید داخلی و اشتغال مطابق مطالبی که رهبر معظم انقلاب چندین سال است به آنها اشاره کرد‌ه‌اند عنایت بیشتری از ناحیه مسئولان باشد، گفت: باید این حسن توجه به منویات رهبر فرزانه انقلاب منجر شود تا جوانان منتظر اشتغال مشغول به‌کار شوند.

آل‌هاشم ابراز کرد: امیدواریم در تولید داخلی و ملی موفق شده و  همه در مصرف تولید و کالای ایرانی اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه اشتغال و تولید دو رکن اساسی اقتصاد مقاومتی است خاطرنشان ساخت: تنها راه رهایی از مشکلات اقتصادی حمایت از تولید داخلی است که این موضوع با به‌کارگیری این سرمایه عظیم نیروی انسانی با گسترش آموزش متناسب با بازار کار و ارائه تسهیلات مناسب، زمینه اشتغال فراهم می‌شود.

وی بیان کرد: از خداوند می‌خواهم ملت ایران روز به روز با هم صمیمی و مهربان‌تر باشند و با وحدت در مقابل اهداف دشمن بایستند.

انتهای پیام/