به گزارش خبرنگار اهرامروز، محمودی در ششمین جلسه شورای اداری شهرستان اهر با اشاره به برگزاری پانزدهمین نمایشگاه کتاب و مطبوعات آذربایجان شرقی اظهار کرد: پانزدهمین نمایشگاه کتاب و مطبوعات آذربایجان شرقی در روزهای گذشته در مرکز استان برگزار شد که پذیرای خیل عظیمی از اهالی فرهنگ و هنر و رسانه بود و در این میان شهرستان اهر نیز با غرفه مطبوعات و رسانه با نام شهرستان در این نمایشگاه حضور داشت.

وی بابیان اینکه اهالی فرهنگ و رسانه شهرستان اهر در پانزدهمین نمایشگاه کتاب و مطبوعات آذربایجان شرقی خوش درخشیدند گفت: شهرستان اهر که همواره نشان داده مهد فرهنگ، تمدن و هنر بوده و هست غرفه‌ای در این نمایشگاه داشت که اکثر قریب به‌اتفاق مسئولان شهرستانی و استانی از آن بازدید کردند این امر نشان از اهمیت و جایگاه رسانه و مطبوعات در شهرستان اهر است.

فرماندار شهرستان اهر ضمن تشکر از عوامل برگزاری غرفه ویژه مطبوعات و پایگاه‌های خبری شهرستان اهر در پانزدهمین نمایشگاه کتاب و مطبوعات آذربایجان شرقی افزود: از فرد عزیزانی که بدون هیچ چشم‌داشتی در راستای تنویر افکار عمومی و آگاهی بخشی به جامعه تلاش و کوشش می‌کنند از طرف شورای اداری شهرستان قدردانی و سپاسگزاری می‌کنم.

محمودی با اشاره به‌روز ۸ آبان روز نوجوان، بسیج دانش‌آموزی سالروز شهادت شهید فهمیده گفت: در آستانه روز ۱۳ آبان، یکی از روزهای مهم و حیاتی در نظام جمهوری اسلامی ایران قرارگرفته‌ایم حضرت امام خمینی (ره) در این روز فرمودند که روز تسخیر لانه جاسوسی انقلاب دوم بود.

وی افزود: روز ۱۳ آبان، روز مبارزه با استکبار جهانی است برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای برای حضور مردم در راهپیمایی این روز در کشور و شهرستان اهر انجام‌شده که حضور گسترده مردم نشان از اتحاد، وحدت و همدلی آحاد مختلف جامعه است انتظار داریم مسئولان و کارکنان ادارات نیز در کنار مردم در راهپیمایی این روز حضورداشته باشند.

فرماندار شهرستان اهر با ذکر اینکه روز پنجشنبه همایش منطقه‌ای توسعه پایدار در شهرستان اهر برگزار می‌شود گفت: دانشگاه پیام نور واحد اهر متولی این همایش است  مقالات وارده به آن نشان‌دهنده ظرفیت‌های شهرستان در حوزه پیشرفت و توسعه است که ادارات نیز انتظار داریم تا در این همایش حضورداشته باشند.

رئیس شورای اداری شهرستان اهر با اشاره به هفته پدافند غیرعامل عنوان داشت: مهم‌ترین نیازمندی و ضرورت کشور توجه به پدافند غیرعامل است که تمامی دستگاه‌ها، پروژه‌ها و نهادها حتماً باید از پیوست پدافند غیرعامل برخوردار باشند این امر به‌نوعی حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور است.

این مقام مسئول مصون‌سازی، خودباوری، خوداتکایی و به‌نوعی اقتدار علمی و خودباوری داخل کشور را از مهم‌ترین رویکردهای پدافند غیرعامل دانست و گفت: حصول اطمینان از مصونیت کشور از آمادگی دستگاه‌ها، نهادها و همچنین تهدیدات سایبری و مقاومت و مقابله در برابر تهدیدات سایبری و زیستی، استحکام‌بخشی ساختارهای زیربنایی شهرستان که تمامی دستگاه‌ها باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند.

وی اضافه کرد: بحث امداد و نجات از دیگر مأموریت‌های پدافند غیرعامل بوده و هماهنگی‌ها و تعامل بین دستگاه‌های امدادرسان و امدادگر انتظاری که داریم این است که با توجه به موقعیت خاص شهرستان اهر در آستانه فصل زمستان آمادگی خود را حفظ کنند.

محمودی در ادامه با اشاره به انتصاب برخی از کارمندان فرمانداری شهرستان اهر به پست‌های اداره برنامه‌ریزی، سیاسی و انتظامی و ستاد جذبسرمایه‌گذار، گفت: بهمن قلیپور به‌عنوان رئیس اداره سیاسی و انتظامی، مجتبی نظری به‌عنوان رئیس اداره برنامه‌ریزی و امور اقتصادی و سرمایه‌گذاری و یعقوب نیک کام به‌عنوان دبیر ستاد سرمایه‌گذاری منصوب شده‌اند که تمامیدستگاه‌ها مکف اند تا با ادارات زیر مجموعه فرمانداری همچون برنامه‌ریزیو سرمایه‌گذاری همکاری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه بزرگراه اهر – هریس – تبریز در سه قطعه در حال احداث است، گفت: خوشبختانه در طول خدمت دولت تدبیر و امید، روند احداث بزرگراه اهر – تبریز سرعت گرفته و تمامی دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان برای تکمیل این بزرگراه بسیج شده‌اند و نماینده مردم اهر و هریس و استاندار آذربایجان شرقی برای تسریع در روند ساخت این بزرگراه پیگیر هستند.

فرماندار شهرستان اهر با انتقاد از نیمه‌تمام ماندن و مشکل‌دار بودن نزدیک به ۱۳۰ واحد مسکن مهر در اهر، بیان داشت: انتظار داریم اداره تعاون و اداره راه و شهرسازی که متولی مساکن مهر هستند به مشکلات مسکن مهر همچون شهید منتظری رسیدگی کنند و از بابت حل مشکل قطعی برق مسکن مهر شهید منتظری از مدیر توزیع نیروی برق اهر سپاسگزارم و از اینکه هر روز در مساکن مهر معضل و مشکلی به وجود می‌آید برای ما قابل‌قبولنیست.

محمودی در پایان خطاب به مسئولین ادارات شهرستان اهر، یادآور شد: اگر اداره کل به اداره زیرمجموعه خود مصوبه‌ای ارسال می‌کند یا نباید ارسال کند یا اگر هم ارسال می‌کند باید اداره زیر مجموعه موظف است تا مصوبه را اجرایی کند، متأسفانه برخی از ادارات در انجام وظایف خود کم‌لطفی می‌کنندو از طرفی وقتی دستگاهی می‌تواند گره از مشکلات مردم باز کند که نمی‌کندچرا باید مردم در راه ادارات سرگردان شود، بنده به‌صراحت اعلام می‌کنم که اگر مسئول و یا اداره‌ای مانعی در سرمایه‌گذاری، اشتغال و توسعه شهرستان ایجاد کند یعنی در مقابل نظام و دولت می‌ایستد.

انتهای پیام/