به گزارش خبرنگار اهرامروز، رسول خدابخش جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا شهرستان اهر که با حضورمسئولین و اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: افزایش آمار مبتلایان بیماری کووید ۱۹ و خطر شیوع نوع جهش یافته ویروس انگلیسی، حساسیت کنترل تجمعات اواخر اسفندماه و ایام عید را بیش از پیش بیشتر می کند. بایستی با عادی انگاری پروتکلهای بهداشتی در بین مردم، اصناف و بقیه اقشار مقابله کنیم و ادامه برنامه های ستاد مقابله با ویروس کرونارا به همکاری ادارات برای کنترل بحران بیماری کووید ۱۹ به پیش ببریم.

وی با بیان اینکه مشاغل مرتبط با حمل و نقل عمومی بایستی بیشتر به نکات ویژه توجه داشته باشند گفت: با رانندگان و تاکسیرانانی که علیرغم تذکر ناظرین بهداشتی الزامات بهداشتی را رعایت نمی کنند و مسافران را بدون ماسک جابجا می کنند برخورد شده و در صورت مشاهده و گزارش، پس از یک مرتبه تذکر ضمن ضبط کارت شهری، خودروها به مدت یک هفته به توقفگاه و پارکینگ نیروی انتظامی هدایت خواهند شد.

فرماندار شهرستان اهر افزود: مقرر شده اداره تبلیغات اسلامی و اوقاف اقدامات لازم و موثر را برای تعطیلی برنامه های هیئتهای هفتگی در منازل و جشن های مذهبی مساجد و حسینیه ها (به دلیل حساسیت نسبت به افزایش ویروس کرونا) به عمل آورند.

خدابخش با بیان اینکه اتاق اصناف باید نسبت به توجیه بازاریان (جهت رعایت فاصله اجتماعی، رعایت پروتکل های بهداشتی و تامین ماسک برای مشتریان فاقد ماسک و کنترل ازدحام ) اقدامات لازم را بعمل آورد عنوان داشت: در صورتی که قهوه خانه ها الزامات بهداشتی شیوع بیماری کرونا را رعایت نکنند با معرفی بهداشت توسط اکیپ مشترک اداره صنعت و معدن، اتاق اصناف، اماکن و بهداشت نسبت به پلمپ قهوه خانه ها اقدام خواهد شد.

وی در پایان گفت: از عوامل پلیس راه، پلیس راهور و نیروی انتظامی انظار می‌رود در دهه آخر اسفندماه ضمن انجام وظایف محوله نسبت به تذکر لسانی ارشادی رانندگان و سرنشینان خودروها که پروتکل های بهداشتی ( خصوصا استفاده از ماسک) را رعایت نمی کنند اقدام نمایند.