به گزارش خبرنگار اهرامروز، اصغر فتح زاده عصر امروز سه شنبه در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اهر اظهار داشت: با توجه به اینکه معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه ناحیه اهر در برگزاری برنامه فرهنگی و هنری مشکات زحماتی بسیاری را متحمل می شود اما می بایست شهرداری اهر برای اجرای برنامه های فرهنگی و ایجاد شور و نشاط علی الخصوص در مناسبت ها در شهر اهر راساً وارد این عرصه شود.

وی با اشاره به اینکه باید در مناسبت های مختلف و عرصه فرهنگی و هنری به دنبال برنامه های جدیدی باشیم، افزود: مثلاً می توان در تعطیلات سال جدید ویژه برنامه نوروزی برگزار کرد و حتی می توانیم آداب و رسوم اهر را در قالب نمایش های خیابانی با همکاری انجمن هنرهای نمایشی شهرستان اهر برگزار کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر اهر ادامه داد: با روش های مختلف می توان گردشگرانی که از شهرستان اهر گذر می کنند را با روش های مختلف شهر اهر را برای این گردشگران ایستگاهی کنیم تا حداقل اندک زمانی هم توقف کرده و از برنامه ها و نقاط دیدنی این شهر بازدیدی داشته باشند این امر منجر می شود تا بر درآمد عمومی بیافزاید.

فتح زاده بابیان اینکه قره داغ مهد موسیقی عاشیقی بوده اما متاسفانه این موسیقی سنتی و بومی در خاستگاه اش روبه فراموشی است، ابراز داشت: باید متاسف باشیم که خواستگاه اصلی موسیقی عاشیقی شهرستان اهر و منطقه ارسباران است اما علی ایحال این موسیقی به جای اینکه در این منطقه حفظ شود بیشتر از سوی سایر شهرستان ها به نوعی به سرقت رفته است نیازمندیم تا این هنر ارزشمند را حفظ کنیم.

وی به حذف نام های قدیمی از اماکن عمومی و معابر شهر اهر اشاره کرد و گفت: با حذف نام های قدیمی از اماکن عمومی و معابر شهر اهر به منزله آن است که سنت های قدیمی حذف شده امیدواریم شورای پنجم با بازگرداندن نام های قدیمی کارنامه درخشانی می تواند به دست آورد.

عضو شورای اسلامی شهر اهر از ارسال لایحه بودجه ۴۵ میلیاردی سال ۹۷ شهرداری اهر توسط شهردار به شورای اسلامی شهر خبر داد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری اهر در جلسات شورای شهر بررسی می شود و طی جلسات فوق العاده به بررسی لایحه بودجه ادامه می دهیم و سعی می کنیم تا پیش از آغاز سال جدید این لایحه در شورا به تصویب برسد.

انتهای پیام/