به گزارش خبرنگار اهرامروز، ظهیر مقدم در آیین افتتاح پروژه گازرسانی به ۲۰ روستای شهرستان هوراند که در روستای تازه کند داود لو برگزار شد، اظهار کرد: پروژه گازرسانی به ۲۰ روستا با جمعیت ۸۱۰ خانوار که از هوراند آغاز شده به طول ۳۰ کیلومتر شبکه‌گذاری و در طول ۵ ماه و با اعتبار ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه افتخار می‌کنیم که به روستاهای حاشیه جنگل تنباکولو و منابع طبیعی گازرسانی کرده‌ایم، افزود: برخی از این روستاها در راستای اقتصاد مقاومتی و برخی دیگر نیز در قالب اضافه‌کاری که در قرارداد وجود نداشت توانستیم به شبکه گاز متصل کنیم.

رئیس اداره گاز شهرستان هوراند ادامه داد: در حال حاضر از مجموع کل روستاهای شهرستان هوراند، ۶۳ روستای شهرستان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند و در مجموع تعداد خانوارهای روستایی بهره‌مند از نعمت گاز به ۷۶٫۵ درصد رسیده است.

مقدم بابیان اینکه تاکنون جمعاً ۹۳ درصد خانوارهای شهری و روستایی هوراند از نعمت گاز بهره‌مند هستند، گفت: پروژه گازرسانی به ۱۳ روستای شهرستان هوراند در حال اجرا بوده که انشاالله در دهه فجر سال جاری مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

وی اضافه کرد: روستاهای شهرستان هوراند با اینکه در منطقه‌ای کوهستانی و صعب‌العبور قرار گرفته‌اند و گازرسانی به ۲۰ روستا در شرایط سخت واقعاً پروژه‌ای سخت بود که توانستیم در عرض ۵ ماه بیست روستا را از نعمت داشتن گاز طبیعی بهره‌مند سازیم.

رئیس اداره گاز شهرستان هوراند با تأکید بر اینکه تعداد روستاهای بهره‌مند از گاز طبیعی در دهه فجر امسال به ۷۶ روستا افزایش می‌یابد، گفت: با بهره‌برداری از پروژه‌های گازرسانی به روستاهای این شهرستان، می‌توانیم تا پایان سال جاری شهرستان هوراند را شهرستانی سبز تبدیل کنیم.

مقدم با ذکر اینکه در هفته دولت سال ۹۲ تنها ۱۸ درصد جمعیت شهرستان هوراند از نعمت گاز بهره‌مند بودند، بیان کرد: ولی از هفته دولت سال ۹۲ تاکنون توانستیم تعداد جمعیت بهره‌مند از گاز طبیعی را در شهرستان هوراند بیش از ۵۰ درصد افزایش دهیم.

انتهای پیام/