به گزارش اهرامروز، کریم محمدیان در واکنش به اظهارات عضو کمیسیون نظارت شهرستان و رئیس شورای اسلامی شهرستان اهر اظهار داشت: آقای قلندری گفته‌اند بنده ۳ دوره متوالی رئیس اتاق اصناف هستم، در حالی که هنوز اولین دوره ریاست اتاق اصناف را تمام نکرده‌ام و اگر خداوند بخواهد و تا زمان انتخابات قانون تغییر یابد، در دوره‌ی بعد نیز کاندیدا خواهم شد و بنده بخوبی واقفم که پس از دو دوره حق شرکت در انتخابات اتاق اصناف را نخواهم داشت.

رئیس اتاق اصناف اهر با اشاره به این‌که ریاست ما همچون شورای شهر و نمایندگی مجلس از طریق انتخابات است و همانند سایر ادارات نیست که انتصابی باشد، افزود: اگر بنده رئیس اتاق اصناف اهر هستم با رأی اصناف بوده؛ این حاشیه‌سازی‌ها و جوسازی‌ها به خاطر آن است که انتخابات نزدیک بوده و می‌خواهند بنده را از کاندیداتوری منصرف کنند و یا ذهنیت‌ها را نسبت به من مخدوش کنند تا در آرای بنده تأثیر بگذارند. در حالی که بنده در دوره‌ی بعدی اگر رأی بیاورم باز هم در خدمت اصناف خواهم بود.

وی گفت: آقای قلندری به عدم اجرای بند ۲ مصوبه کمیسیون نظارت شهرستان اشاره کرده و گفته‌اند به جای رئیس و هیأت‌رئیسه اتاق اصناف باید اعضای علی‌البدل معرفی شوند چون ۳ دوره متوالی حضور داشته‌اند؛ مصوبه بند ۲ ربطی به هیأت‌رئیسه اتاق اصناف ندارد، بلکه مصوبه کمیسیون نظارت شهرستان مربوط به اتحادیه کتاب‌فروشان، عکاسان، چاپخانه‌داران و لوازم التحریر فروشان است که بنده ۳ دوره مسئولیت آن را بر عهده دارم و قرار بود ما اعضای علی‌البدل را برای کمیسیون نظارت معرفی کنیم، ولی در اتحادیه چون بنده و ۲ نفر دیگر قانون شامل می‌شود و تنها یک نفر علی‌البدل داریم که جایگزین نمودن عضو علی البدل امکان پذیر نیست انتخابات اتحادیه عکاسان، چاپخانه داران و لوازم التحریر در آینده نزدیک برگزار خواهد شد بنده اتحادیه را با انتخابات تحویل گرفته ام و با انتخابات تحویل خواهم داد.

رئیس اتاق اصناف اهر تصریح کرد: رئیس شورای شهرستان چون اطلاعات دقیق و اشرافیت بر موضوع ندارد و با قانون نظام صنفی آشنا نیست اگر حرفی می‌زند باید با سند و مدرک باشد، وقتی فردی تفاوت هیأت‌مدیره اتحادیه با هیأت‌رئیسه اتاق اصناف را نمی‌داند چگونه در این مورد اظهار نظر می کند که باعث تشویش اذهان عمومی می شود.

وی خاطرنشان کرد: شرایط انتخاب رئیس و هیات رئیسه اتاق اصناف مطابق آئین نامه اجرائی انتخابات هیات رئیسه اتاق اصناف (موضوع ماده ۳۶ قانون نظام صنفی) بدین شکل است که انتخابات بین رؤسای اتحادیه‌ها برگزار شده و افراد منتخب هیأت‌رئیسه اتاق اصناف را تشکیل می دهند و از بین هیأت‌رئیسه با رأی داخلی یک نفر به عنوان رئیس انتخاب می‌شود.

محمدیان در پایان گفت: شایان ذکر است آقای زاهدی‌فر جزو مدیران جهادی و انقلابی هستند که برای سربلندی شهرستان اهر تمام تلاش خود را می‌کنند.

خبر از: علی دایلاری اصل