تاریخ : جمعه, ۲ آبان , ۱۳۹۹ 7 ربيع أول 1442 Friday, 23 October , 2020

اطلاعیه ها

کشفیات مواد مخدر در شهرستان اهر افزایش ۱۶۷ درصدی دارد/ ۹۰ درصد سرقت‌ها در شهرستان اهر کشف شده است افزایش مشکلات اقتصادی و سیاسی در جامعه از توان نیروی انتظامی می‌کاهد/ پلیس در ماموریت‌ها محبت و مهربانی را به مردم هدیه کند/ چرا باید عده‌ای به قوانین راهنمایی و رانندگی دهن‌کجی کنند؟ ۱۵ خانوار ساکن دائمی روستای کرکسر در کاکنس‌های اسکان موقت ساکن شدند/ عملیات احداث واحدهای مسکونی به‌زودی آغاز می‌شود بخش کشاورزی با قطع دست مافیا رونق می‌گیرد دانشکده کشاورزی اهر چه زمانی افتتاح می‌شود؟ حکایت سرباز جانباز در درگیری‌های اخیر مرزبانان با قاچاقچیان/ قرار بود با دوست شهیدم «ساسان امیرخانی» بعد از خدمت سربازی در اهر تعمیرگاه مکانیکی باز کنیم کم‌فروشی نانوایی‌های اهر محرز شد/ ۶ واحد متخلف در اهر پلمب و ۳ نانوایی تشویق می‌شوند «منطقه‌ی اشغالی قره‌باغ» متعلق به آذربایجان است/ ارمنستان باید به اشغال‌گری منطقه‌ی قره‌باغ پایان دهد

5
شهردار اهر در گفت‌و‌گو با اهرامروز مطرح کرد:

پروژه‌های عمرانی اولویت‌دار برای مردم اهر با جدیت عملیاتی می‌شود/ پیاده‌راه خیایان طالقانی به شرکت طراح واگذار شد/ ۴۰ کوچه امسال در اهر آسفالت‌ریزی می‌شود

  • کد خبر : 58760
  • ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
پروژه‌های عمرانی اولویت‌دار برای مردم اهر با جدیت عملیاتی می‌شود/ پیاده‌راه خیایان طالقانی به شرکت طراح واگذار شد/ ۴۰ کوچه امسال در اهر آسفالت‌ریزی می‌شود

شهردار اهر از آسفالت‌ریزی ۴۰ کوچه در سال‌جاری خبر داد گفت: پروژه‌های عمرانی که جزو مطالبات مردم اهر است امسال با جدیت تا محقق کامل دنبال و اجرایی می‌شود.

محمد سرقینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اهرامروز، با قدردانی از شورای اسلامی شهر اهر در رابطه با بررسی و تصویب لایحه بودجه شهرداری اظهار کرد: ابتدا برای شهرداری اهر در سال‌جاری، لایحه بودجه ۹۰ میلیارد تومانی تدوین کرده بودیم که نهایتاً هیئت تطبیق مصوبات شورای اسلامی شهر اهر این لایحه را رد کرد و پس از کاهش ۲۰ میلیارد تومانی و بررسی و کنکاش مجدد، تصویب و تایید شد.

وی با اشاره به این‌که یک عده در جریان بررسی و تصویب لایحه بودجه شهرداری اهر غیر از کارشکنی اقدامی دیگری انجام ندادند، افزود: لایحه بودجه یک برنامه پیش‌بینی و چشم‌انداز شهر و شهرداری است که احتمال دارد هم تحقق نیابد در حالی که این امر شامل بودجه دولت نیز می‌شود همان‌طور که می‌بینیم بودجه کامل دولت هم به طور کامل محقق نمی‌شود.

شهردار اهر ادامه داد: بودجه شهرداری اهر عمدتاً از طریق درآمدها شامل کمک‌های دولت و مردم، عوارض نوسازی ساختمان و خودرو، توافقات قانونی، اجاره بهاء، فروش املاک تملکی و … قابل تحقق است که ما پیش‌بینی کرده‌ایم تا امروز لایحه بودجه ۷۰ میلیارد تومانی تدوین و تصویب شده است از این‌رو هم بخش هزینه‌ها را نیز تعریف کرده‌ایم که حدود ۵۰ درصد بودجه شامل پروژه‌های عمرانی و خدماتی و ۵۰ درصد دیگر نیز شامل هزینه‌های جاری شهرداری اهر از قبیل حقوق پرسنل و نیازهای ضروری این مجموعه می‌شود.

سرقینی اضافه کرد: برخی‌ها می‌گویند شهرداری اهر زمین می‌فروشد تا حقوق پرسنل را پرداخت کند باید عرض کنم این‌گونه نیست، اولاً شهرداری اهر زمین آن‌چنانی ندارد که بگوییم از محل فروش آن ۱۸ میلیارد تومان درآمد به دست می‌آوریم و حقیقتاً اگر کل زمین‌های شهرداری اهر را به فروش برسانیم نهایتاً ۵ میلیارد تومان می‌شود، از این‌رو اگر قرار باشد از محل فروش زمین بتوانیم پروژه عمرانی اجرا کنیم ابتدا باید زمین تملک کنیم تا بتوانیم به فروش برسانیم از طرفی هم هزینه فروش زمین فقط صرف پروژه‌های عمرانی می‌شود.

وی، مهم‌ترین پروژه عمرانی پیش‌بینی شده در بودجه سال ۹۹ شهرداری اهر را تکمیل جاده کمربندی غربی اهر عنوان کرد و گفت: جاده کمربندی غربی اهر با مشارکت شرکت ملی مس ایران و شهرداری اهر احداث می‌شود که طبق تفاهم‌نامه، شرکت ملی مس ایران ۵ میلیارد تومان از بابت تامین قیر به تکمیل این جاده تخصیص می‌دهد و تا امروز ۵۰۰ میلیون تومان آن واریز و صرف خرید قیر شده که تماماً در کارخانه آسفالت موجود است.

شهردار اهر ابراز داشت: کمربندی غربی اهر از مقابل گلزار شهدا تا میدان شهید یارپرور بوده که زیرسازی بخشی از جاده کمربندی آماده شده و منتظر مساعد شدن وضعیت جوی هستیم تا عملیات آسفالت‌ریزی را شروع کنیم.

سرقینی بابیان اینکه فاز ۲ ساختمان اداری شهرداری اهر در راستای تکریم ارباب‌رجوع و جلوگیری از سردرگمی شهروندان کلنگ‌زنی و احداث می‌شود، گفت: تجمیع ساختمان شهرداری اهر محاسن زیادی داشت به عبارتی تا زمانی که در عمارت شهرداری مستقر بودیم به واسطه آن ترافیک در هسته مرکزی شهر قابل توجه بود و ارباب‌رجوع بین ساختمان قدیم و جدید شهرداری اهر علاف می‌شدند و تنها معاونت خدمات شهری در ساختمان چایکنار دایر است که مراجعه کننده‌ای هم ندارد و با  مردم سر و کار ندارند.

وی تصریح کرد: در زمینه تجمیع ساختمان شهرداری اهر، عده‌ای گفتند شهرداری اهر از عمارت تاریخی رفت و بنا مخروبه می‌شود و عتیقه از دست دادیم، در حالی که اگر می‌خواهیم از عمارت تاریخی شهرداری اهر حفاظت کنیم بهتر بود که فضا را خلوت می‌کردیم تا آسیبی به آن نرسد هرچند معتقدم شهرداری باید بروز باشد.

شهردار اهر از ادامه مسیرگشایی «خیابان آزادگان» در سال‌جاری خبر داد و گفت: ادامه مسیرگشایی «خیابان آزادگان» را کلید زده‌ایم تا بتوانیم به مطالبه حداقل دو دهه‌ی اخیر مردم پاسخ مثبت داده باشیم از این‌رو طی هفته‌های آینده اقدامات شهرداری اهر در این پروژه مسیرگشایی قابل رویت خواهد بود.

سرقینی با ذکر اینکه خیابان چایکنار شرقی از جمله مطالباتی است که شهروندان پیگیر تکمیل آن هستند، افزود: مسیرگشایی و احداث خیابان چایکنار شرقی می‌تواند رفت و آمد مردم را تسهیل کرده و بر ترافیک تاثیرگذار باشد که در این خیابان عمده تملک‌ها را از طریق توافق با مالکین خواهیم داشت.

وی، تکمیل کمربند جنوبی، آسفالت‌ریزی تقاطع خیابان‌های نادرقوجا و بهار از دیگر پروژه‌های پیش‌بینی شده شهرداری اهر در سال‌جاری ذکر کرد و گفت: شهرداری اهر در سال‌های گذشته با دریافت هزینه خودیاری از ساکنین ۵۵ کوچه، نسبت به آسفالت‌ریزی آنها متعهد شده بود ولی آن‌طور که باید و شاید نتوانسته بودند آسفالت کنند که در اواخر سال گذشته حدود ۱۵ کوچه‌ای که شهرداری نسبت به آنها متعهد شده بود را آسفالت‌ریزی کردیم و ۴۰ کوچه را نیز به زودی آسفالت‌ریزی می‌کنیم.

شهردار اهر با تاکید بر این‌که تبدیل خیابان طالقانی به پیاده‌راه به منظور زیباسازی سیمای شهری را با جدیت دنبال می‌کنیم، گفت: طرح این پیاده‌راه را به شرکتی واگذار کردیم که پس از طراحی جهت نظرخواهی از مردم در سطح شهر به نمایش درخواهد آمد و پس از این‌که مردم قبول کردند و شورای شهر تایید کرد به مرحله عملیاتی شدن وارد می‌شود.

سرقینی از تقدیم لایحه ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی و محصولات بومی و شهربازی در پارک ولایت به شورای اسلامی شهر اهر خبر داد و خاطرنشان کرد: قصد داریم تا با موافقت شورای شهر اهر، شهربازی و گذر مفاخر در پارک ولایت راه‌اندازی کنیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://aharemroz.ir/?p=58760

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.