به گزارش خبرنگار اهرامروز، آیت‌الله جواد حاجی‌زاده در آیین کلنگ زنی دهمین هتل پنج ستاره آذربایجان شرقی در شهرستان اهر اظهار داشت: سرمایه‌گذاری که خود را مدیون خاک میهن اسلامی می‌داند و معتقد است که سرمایه‌گذاری در حوزه‌های صنعت و معدن یک وظیفه است لذا باید قدردان این افراد بود چراکه تولید و اشتغال‌زایی را جزو واجبات است.

امام جمعه اهر با اشاره به اینکه بیکاری در شهرستان اهر بی داد می‌کند و وقتی جوان بیکاری به مسئولان مراجعه می‌کند احساس شرمندگی می‌کنیم، افزود: یکی از عبادت‌ها فعالیت در حوزه اقتصادی است و با توجه به این‌که وضعیت معیشتی مردم این شهرستان نامطلوب بوده حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی می‌تواند در امورات مردم گشایشی باشد.

وی تأکید کرد: نزدیک به یک دهه می‌شود که مقام معظم رهبری شعار سال‌ها را اقتصادی نام‌گذاری می‌کنند و لذا سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاران در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری را بایستی وظیفه بدانیم تا بدین ترتیب گره از مشکلات معیشتی مردم و بیکاری جوانان گشوده شود.

حاجی‌زاده بابیان اینکه هر اندازه‌ای که ارتباط ما با پروردگار متعال تنگاتنگ باشد همان اندازه خداوند برکاتش را بر انسان نازل می‌کند، گفت: اگر خدای‌ناکرده ارتباط انسان با پروردگار متعال ضعیف شود طبیعی است که برکات خدا از روی انسان بازگردانده می‌شود.

امام جمعه اهر در ادامه با ذکر این‌که ملت ایران می‌دانند که برای حل مشکلات کشور نباشد چشم به دیگران دوخت بلکه باید بر توانایی و ظرفیت‌های داخلی متکی باشیم، افزود: بدعهدی آمریکا در برجام و نقض توافق‌نامه بین‌المللی یکی از نمونه بارزی است که ما را به خوداتکایی ترغیب می‌کند و حتی قرآن کریم می‌فرماید بر این‌ها وابسته نشویم چون به عهد خود وفا نمی‌کنند.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های داخلی در راستای اشتغال و تولید، گفت: منطقه ارسباران و شهرستان اهر قطب معدنی استان است و سؤالی که به نظر می‌رسد این است که چرا باید زیر پای مردم ما طلا و مس باشد اما جوانان بیکار بمانند؟ همچنین این منطقه در حوزه‌های کشاورزی، دامداری، گردشگری و غیره نیز ظرفیت‌های بسیاری دارد امیدواریم با همت مسئولین از این ظرفیت‌ها برای اشتغال‌زایی استفاده شود.

انتهای پیام/