به گزارش خبرنگار اهرامروز، سید محمد عابدی در آیین تودیع و معارفه فرماندار شهرستان اهر، اظهار کرد: از آغاز به کار دولت تدبیر و امید تاکنون اقدامات بسیار خوبی در شهرستان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت های معدنی شهرستان اهر در دولت تدبیر و امید بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است، افزود: پیشرفت فیزیکی بالای ۹۵ درصد معدن مس انجرد از کارهای شاخص دولت دکتر روحانی بوده که در آستانه بهره برداری قرار دارد و با افتتاح این پروژه برای ۳۰۰ نفر از جوانان بیکار اهری به طور مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.

عابدی از اجرای آبیاری تحت فشار در ۱۷۸ هکتار از باغات و اراضی کشاورزی شهرستان اهر طی سال گذشته خبر داد و گفت: در طول سال جاری ۱۶۰ هکتار تعهد جهاد کشاورزی اهر بوده که تاکنون ۹۸ هکتار از این میزان تحقق یافته است.

فرماندار سابق شهرستان اهر با اشاره میزان اعتبارات دهیاری‌ها در دولت دهم و یازدهم، اظهار داشت: تا قبل از سال ۹۲ اعتبارات دهیاری‌های اهر ۲۰ میلیارد ریال بود و از سال ۹۲ تاکنون اعتبارات دهیاری‌ها به ۷۰ میلیارد ریال افزایش یافته که این افزایش اعتبارات نشان از توجه دولت تدبیر و امید به توسعه روستاها دارد و همچنین در قبال توجهات دولت مشارکت روستائیان نیز افزایش یافته است.

وی همچنین از تشکیل ۱۵ تعاونی با اشتغال ۸۰ نفر در شهرستان اهر خبر داد، تصریح کرد: خوشبختانه در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، دولت نیز در این زمینه تلاش‌های مضاعفی دارد به طوری که در دولت خدمت دولت تدبیر و امید ۱۲۳ کارگاه تولیدی کوچک در شهرستان اهر ایجاد شده و در این کارگاه ها با حمایت های دولت ۲۸۵ نفر مشغول به کار شده اند.

عابدی بابیان اینکه در طول دولت یازدهم راه ۳۲ روستای اهر به طول ۷۷،۵ کیلومتر آسفالت ریزی و راه ۳۱ روستا بهسازی و شن ریزی شده است، گفت: دولت زمانی می تواند موفق تر عمل کند که مردم نیز همراهی کنند در این حال راه ارتباطی ۱۵ روستا به طول ۵۲ کیلومتر با مشارکت اهالی بهسازی و شن ریزی شده است و از طرفی دیگر روکش آسفالت در ۹۷ کیلومتر از راه های فرعی و اصلی روستاها انجام شده است.

فرماندار سابق شهرستان اهر به پتانسیل های موجود در بخش کشاورزی این شهرستان نیز اشاره کرد و ابراز داشت: شهرستان اهر ۵۵ هزار و ۵۳۶ هکتار اراضی دیم، بیش از ۸ هزار هکتار اراضی آبی، ۸ هزار و ۵۰۰ هکتار باغات و ۳ هزار هکتار جنگل دارد و وجود سد ستارخان با ۱۲ هزار هکتار پایاب پیرامون شهر اهر را به کمربند سبز تبدیل کرده است.

وی اجرای طرح هادی در ۴ روستای شهرستان اهر را از دیگر خدمات دولت تدبیر و امید عنوان کرد، گفت: در طول دولت یازدهم صدور ۱۳۱۰ سند مالکیت روستایی، بازنگری و مطالعه طرح هادی ۹۵ روستا با اعتبار ۵ هزار و ۸۶۳ میلیون ریال، مقاوم سازی ۸۱۳ واحد مسکن روستایی و بهسازی و نوسازی ۷۰۰ واحد مسکن روستایی از دیگر خدمات دولت تدبیر و امید در اهر است.

عابدی با تاکید بر اینکه تا ابتدای سال ۹۲ تنها ۹۳ روستا با ۶۱ درصد جمعیت از نعمت گاز بهره مند بودند، اضافه کرد: از آغاز به کار دولت تدبیر و امید تاکنون میزان بهره مندی خانوار روستایی از نعمت گاز به ۹۴ درصد با جمعیت بالغ بر ۸ هزار و ۸۲۴ نفر رسیده است که از این تعداد ۳۱۲۶ نفر در طول دولت تدبیر و امید از نعمت گاز بهره مند شده اند.

فرماندار سابق شهرستان اهر در ادامه از پایان برق رسانی به روستاهای شهرستان اهر در دولت تدبیر و امید خبر داد، اظهار کرد: تمامی روستاها از نعمت برق بهره مند هستند و تنها دو روستا هر کدام با ۳ خانوار فاقد برق هستند.

وی اضافه کرد: بخش بهداشت و درمان شهرستان اهر با اجرای سیاست‌های در دولت تدبیر و امید متحول شده است در حالی که طرح تحول نظام سلامت که یکی از موفق ترین طرح های دولت بوده و در این راستا شاهد تحولاتی در بیمارستان باقرالعلوم اهر بوده ایم.

عابدی با اشاره به اینکه اورژانس بیمارستان باقرالعلوم اهر در حال حاضر بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین پروژه های بهداشت و درمان احداث کلینیک تخصصی در زمینی به مساحت ۲۶۰۰ مترمربع و با اعتبار بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال از پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی برخوردار است.

فرماندار سابق شهرستان اهر با بیان اینکه از قدیم الایام تا کنون منطقه ارسباران با مشکل راه دست و پنجه نرم می‌کردند، یادآور شد: احداث بزرگراه اهر – تبریز در زمان دولت تدبیر و امید تسریع شد و استاندار آذربایجان شرقی پیگیر این بزرگراه بود به طوری که سرعت گرفتن احداث بزرگراه اهر- تبریز را مدیون آقای جبارزاده و نماینده اهر و هریس هستیم.

وی گفت: دولت تدبیر و امید در طول ۱۲ ماهه گذشته بیش از ۷ میلیارد تومان به شهرداری اهر کمک بلاعوض کرده است.

عابدی صنعت و معدن را موتور توسعه هر شهرستان عنوان کرد، ابراز داشت: الحمدالله شهرستان اهر از معاون خوبی برخوردار است یکی از اقداماتی که در این شهرستان صورت گرفته سرمایه‌گذاری شرکت مهر اصل در انجرد بوده که در ماه های اخیر با عنایت استاندار آذربایجان شرقی مشکلات پیش روی معدن مس انجرد حل شد و امروز شهرستان اهر از بابت معدن انجرد و بزرگراه اهر – تبریز مدیون دکتر جبارزاده است.

فرماندار سابق شهرستان اهر با ذکر اینکه چرخ تحول اقتصادی در اهر به حرکت آمده است، اضافه کرد: امیدواریم مشکلاتی ریز و درشت صنعتگران اهر رفع شده و چرخ تحول اقتصادی در اهر روز به روز متحرکت تر شود.

وی در پایان بیان کرد: سه سال در شهرستان اهر با هم بودیم و فراز و نشیب های بسیاری را پشت سر گذاشتیم و در غم ها و شادی های شهرستان شریک شدیم و بنده از اهری‌ها و مسئولین حلالیت می‌طلبم و خدای ناکرده اگر حرفی و رفتاری کرده ام که باعث ناراحتی شده قطعاً عمدی در کار نبوده است.

انتهای پیام /