به گزارش خبرنگار اهرامروز، احمد محرم‌زاده در آیین افتتاح کارگاه قالیبافی مددجویان کمیته امداد شهرستان اهر با اشاره به این‌که شهرستان اهر محروم نیست بلکه از داشته‌هایش به نفع مردم استفاده نشده است، اظهار داشت: متأسفانه ۸ درصد جمعیت شهرستان اهر تحت پوشش کمیته امداد بوده که از آمار میانگین استانی و کشوری نیز بیشتر است.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از کمیته امداد آذربایجان‌شرقی در رابطه با تخصیص اعتبار ۱۱ میلیارد تومانی با هدف اشتغال‌زایی و مهارت‌آموزی مددجویان گفت: جمعیت تحت پوشش کمیته امداد نشان می‌دهد که مشکلات اقتصادی و معیشتی در شهرستان اهر فشار مضاعفی را به مردم وارد می‌کند.

وی ادامه داد: پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شهرستان اهر از هر حیث وجود دارد، اما تاکنون از این پتانسیل‌ها به نفع اقتصاد و معیشت و اشتغال مردم استفاده نشده است و البته برای بهره‌گیری از ظرفیت‌ها به همکاری بدون قید و شرط و برنامه‌ریزی مدون مسئولان نیازمند است.

محرم‌زاده از فعالیت ۱۳ معدن با مالکیت شرکت ملی صنایع مس ایران و بخش خصوصی در شهرستان اهر خبر داد و گفت: از این معادن ۷ مورد در اختیار شرکت مس و ۶ معدن در اختیار اشخاص است؛ برخی‌ها معادن را به نام خود ثبت کرده‌اند ولی هیچ اقدامی برای بهره‌برداری از آن نمی‌کنند.

نائب‌رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: هر اندازه‌ای که به دنبال ایجاد اشتغال برای خیل عظیم بیکاران هستم، همان اندازه نیز به حفظ عزت و غرور جوانان شاغل اهمیت می‌دهم؛ اما متأسفانه برخی از معادن اشتغال‌زایی را بهانه‌ای برای استعمار جوانان اهری کرده‌اند، قرار نیست اشتغال‌زایی را بهانه کنید و جوانان را با حقوق ناچیزی سرکوب نمایید.

وی گفت: از بدو شروع نمایندگی مردم در مجلس از هر راهی که می‌توانم به دنبال جذب سرمایه‌گذار هستم و هم از شرکت ملی صنایع مس ایران درخواست سرمایه‌گذاری کرده‌ام تا بتوانیم زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنیم.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که کمیته امداد اقدامات خوبی در راستای حمایت از نیازمندان و اشتغال‌زایی انجام می‌دهد، یادآور شد: هر آن‌چه در توان دارم در حمایت از اشتغال و مددجویان کمیته امداد به‌کار می‌گیرم.

محرم‌زاده ذکر این‌که برخی از خانواده‌های نیازمند و آبرومند از تحت پوشش کمیته امداد بودن مقید می‌شوند، گفت: برخی از خانواده‌ها به دلیل مقید بودن نمی‌توانند مشکلات‌شان را آن‌طور که است بیان کنند و از طرفی تحصیل مجازی در شرایط کرونایی؛ مشکلات خانواده‌ها را صدچندان کرده است.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از خانواده‌ها توان تأمین هزینه‌های خرید تبلت برای فرزندانشان را ندارند از این‌رو انتظار داریم کمیته امداد آذربایجان‌شرقی منابعی برای تأمین تبلت برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت اختصاص دهد.