به گزارش خبرنگار اهرامروز، سرهنگ قدرت آقاپور در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرایم اظهار داشت: تعامل بسیج و سپاه ناحیه اهر با نیروی انتظامی جهت تامین امنیت پایدار با اجرای طرح گشت‌های محله‌محور رضویون نقش مهمی را ایفاء کرده است.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در شهرستان اهر در خصوص وقوع جرایم خشن، سرقت مسلحانه و عنف، زورگیری و … با کاهش چشمگیری روبرو هستیم، افزود: با این‌که تمامی سعی‌مان را برای تامین امنیت مردم متمرکز کرده‌ایم حتی سبرپوشان نیروی انتظامی اهر در دستگیری سارقین مسلح طلافروشی خیابان حجتی تبریز نیز نقش مهمی را ایفاء نمودند.

آقاپور از متلاشی شدن ۲ باند سرقت سیم کابل برق متشکل از سارقان حرفه‌ای و ازاذل و اوباش سابقه‌دار در این شهرستان خبر داد و گفت: سرقت سیم کابل‌های برق در شهر اهر و روستاها به بزرگ‌ترین دغدغه نیروی انتظامی و ادارات تبدیل شده بود؛ با اقدامات اطلاعاتی و همکاری مشترک با نیروی انتظامی شهرستان هریس توانستیم یک تیم سرقت سیم کابل برق را متلاشی کنیم و قبل از آن هم یک تیم سرقت سیم کابل که اعضای این باند جزو اراذل و اوباش و سابقه‌دار بودند را شناسایی و دستگیر کنیم.

فرمانده انتظامی شهرستان اهر اضافه کرد: خوشبختانه توانستیم سرقت سیم کابل برق در روستاها و سطح شهر اهر را مهار کنیم.

وی تاکید کرد: سارقین منازل داشتیم که به صورت زنجیروار و باندی از استان‌های دیگر داشتیم که اقدام به سرقت کلان وسایل مردم می‌کردند که ماموران نیروی انتظامی اهر با نیابت قضایی و یک هفته تعقیب و مراقبت توانستند سراقین غیربومی را در خارج از استان شناسایی و دستگیر کنند.

آقاپور بابیان این‌که تمامی موارد شکایتی مردم از بابت سرقت اموال تا شناسایی و دستگیری سارقین ادامه می‌یابد، بیان کرد: مقامات قضایی و اداره اطلاعات شهرستان اهر در حمایت و ره‌گیری سارقین در کنار نیروی انتظامی شهرستان اهر بودند که لازم می‌دانم از هر دو نهاد قدردانی کنم.

فرمانده انتظامی شهرستان اهر ابراز داشت: همچنین در پی اعلام سرقت احشام روستائیان؛ موضوع را در دستور کار پلیس قرار دادیم و سپس با کار اطلاعاتی، سارقین که افراد غیربومی بودند و با خودروی سواری احشام روستائیان را سرقت می‌کردند در خارج استان شناسایی و دستگیر کردیم تا امروز شاهد ریشه‌کن شدن سرقت احشام باشیم.

وی از افزایش ۲۵ درصدی سرقت از خانه باغ‌ها طی شش ماه گذشته در اهر و هوراند خبر داد، گفت: متاسفانه در سرقت‌های خُرد و خانه باغ طی شش ماه گذشته با افزایش ۲۵ درصدی در شهرستان‌های اهر و هوراند روبرو هستیم و انتظار نظارت بر ۱۲۰۰۰ خانه باغ در اهر و هوراند که آن هم به صورت پراکنده هستند به بزرگ‌ترین چالش تبدیل شده است.

آقاپور با اشاره به کاهش تصادفات منجر به فوت در شهر اهر و جاده‌ها تاکید کرد: در تصادفات برون‌شهری بیش از ۳۰ درصد و در تصادفات درون‌شهری منجر به فوت بیش از ۶۷ درصد کاهش یافته است.

فرمانده انتظامی شهرستان اهر همچنین از دستگیری یکی دیگر از اراذل و اوباش شناسنامه‌دار اهر طی تعقیب و مراقبت‌ها خبر داد، خاطرنشان کرد: دستگیری اراذل و اوباش با جدیت ادامه دارد و به کسانی که در صدد اخلال در نظم عمومی و مزاحمت و دعوا با سلاح هستند تذکر می‌دهیم اگر دست از پا خطا کنند باید منتظر رویارویی با نیروی انتظامی و برخورد سبزپوشان این سازمان باشند.