به گزارش خبرنگار اهرامروز، بیت‌الله عبدالهی در ویژه‌برنامه روز دانشجو که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر برگزار شد، اظهار کرد: اولاً جا دارد مناسبت ۱۶ آذر را که به‌عنوان روز دانشجو نام‌گذاری شده به دانشجویان تبریک بگویم و نکته بعدی اینکه من اکنون آماده پاسخ به سؤالات دانشجویان هستم و هر کسی که سؤال دارد آماده پاسخگویی هستم.

وی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان در خصوص اینکه عدم خرید به‌موقع سیب باغداران خسارت بسیاری برای باغداران به وجود آورد آیا نمایندگان مجلس به این بحث ورود کرده‌اند یا خیر؟ گفت: متأسفانه وزارت جهاد کشاورزی برای خرید سیب باغداران مدیریت خوبی نداشت و عملاً ضعف مدیریتی بود البته ما نیز ساکت نبودیم بلکه اگر در جریان باشید چندین بار در مجلس تذکر داده‌ام و از طرفی هم با جذب سرمایه‌گذار به دنبال ایجاد صنایع تبدیلی و صادرات هستم.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس در پاسخ به سؤال یکی دیگر از دانشجویان در خصوص عدم ارائه سبد کالا به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، بیان کرد: من اطلاعی از این موضوع ندارم اگر اسنادی در خصوص دزدی سبد کالا وجود دارد به بنده اعلام کنید اما می‌دانم که کمیته امداد و بهزیستی سخت برای خدمات‌رسانی به مددجویان تلاش می‌کنند و از طرفی هم کسانی که به پول مستمری عادت می‌کنند از تلاش و کوشش برای خودکفایی سرباز می‌زنند.

عبدالهی اضافه کرد: زمانی که کمیته امداد برای ازدواج جهیزیه می‌داد آن زمان کسی علاقه‌ای به گرفتن جهیزیه نداشت ولی حال شرایط به‌گونه‌ای است که حتی برای گرفتن یک‌تخته فرش حاضر هستند تا از آن‌ها هم عکس بگیرند که به نظر من این حرکت برای فرهنگ و اعتمادبه‌نفس در جامعه خطرناک است.

وی به آخرین وضعیت بزرگراه اهر – هریس – تبریز نیز اشاره کرد، گفت: احداث این بزرگراه در دولت تدبیر و امید سرعت گرفت و امسال که جزو سال‌هایی است که دولت با کمبود بودجه مواجه بوده اما روند ساخت این بزرگراه مطلوب بوده است، امسال قول داده بودند ۳۵ کیلومتر آسفالت شود اما این وعده تحقق نیافت ولی اقداماتشان خوب بود و طبق قولی که داده‌اند بزرگراه اهر – هریس – تبریز در سال ۹۷ تکمیل می‌شود.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس تصریح کرد: اینکه می‌گویند جاده اهر – تبریز ” جاده مرگ ” است درست می‌گویند چون وقوع تصادفات در این جاده زیاد است و از نگاهی دیگر بنده عدم تکمیل بزرگراه را مانع توسعه منطقه ارسباران می‌دانم.

عبدالهی با تأکید بر اینکه یکی از اساسی‌ترین مشکلات ما این است که کسی بلافاصله بعد از اتمام انتخابات دوباره کاندیدا می‌شود، گفت: کسی که روز بعد از انتخابات که شکست‌خورده مجدداً خود را رقیب عبدالهی می‌داند ولی همان فرد نمی‌گوید که عبدالهی پیگیر کدام‌یک از مشکلات است و به معادن شهرستان اهر نیز حمله می‌کند آیا کسی که میلیاردها تومان در اهر سرمایه‌گذاری مستحق حمله است چرا باید با حرکتی نسنجیده سرمایه‌گذاران را فراری دهیم.

وی با اشاره به اینکه کسی که قصد سرمایه‌گذاری در شهرستان‌های اهر و هریس را دارد دست آن‌ها را می‌بوسم و از آن‌ها حمایت می‌کنم در حالی که اگر سرمایه‌گذار نباشد نمی‌توان برای جوانان بیکار اشتغال ایجاد کرد، بیان داشت: دانشجویان بعد از اتمام تحصیل به شغل نیاز دارند، جوانی که حتی در بهترین دانشگاه هم‌درس بخواند بعد از اتمام تحصیل به شغل نیاز دارد.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس اشتغال را از اولویت‌های نخست مسئولان عنوان کرد، افزود: نه اینکه بگوییم نیازی به فعالیت‌های فرهنگی ندارد بلکه به آن‌هم نیاز داریم اما اولویت اول با جوانانی است که از عدم اشتغال، بیکاری و اینکه نمی‌توانند ازدواج کنند رنج می‌برند به‌طوری که برای ایجاد اشتغال در عین حال که از سرمایه‌گذاران حمایت می‌کنیم بلکه اجازه نمی‌دهیم به محیط‌زیست آسیبی برسد.

انتهای پیام/