به گزارش خبرنگار اهرامروز، بیت‌الله عبدالهی در نشست بررسی مسائل و مشکلات شهری و شهرداری اهر با حضور مدیرکل امور شهری و شوراهای آذربایجان شرقی، اظهار کرد: جمعیت شهر اهر با وجود اینکه به بیش از یک‌صد هزار نفر رسیده ولی می‌توان گفت نسبت به گذشته نه امکاناتی اضافه‌شده و نه چیز دیگر و از طرفی هم شهرداری اهر درآمد بسیار کمی دارد.

وی با اشاره به این‌که باید همگی به این فکر باشیم چگونه می‌توانیم به شهرداری‌های اهر و هریس که با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند جان دوباره ببخشیم، افزود: در خصوص تقویت روشنایی داخل شهر اهر که از مسئولان امر پیگیری بودیم گفتند از استانداردها فراتر است و عملاً به تقویت روشنایی شهر اهر پاسخ منفی دادند.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس ادامه داد: از روزی که به مجلس شورای اسلامی به‌عنوان نماینده مردم اهر و هریس راه‌یافته‌ام قسم‌خورده‌ام که از حق‌وحقوق مردم دفاع کنم و این‌که ببینم روستانشین یا شهرنشین مشکلاتی دارند آن را نمی‌توانم نادیده بگیرم.

عبدالهی در ادامه بر لزوم توجه شهرداری و شورای شهر به زیباسازی و نورپردازی در شهر اهر تأکید کرد، گفت: مردم سرمایه‌های اجتماعی هر شهر و روستا هستند و آن کاری که مردم در زیباسازی شهر اهر می‌توانند انجام دهند هیچ‌کسی نمی‌تواند به‌طوری که اگر ساختمانی در اهر احداث می‌شود حداقل با تخفیف در عوارضات به آن‌ها از مردم بخواهیم که نورپردازی را در ساختمان‌ها لحاظ کنند.

وی بابیان اینکه تکیه شهرداری به منابع دولتی و عوارضات آن‌طور که انتظار داریم نمی‌تواند در زیباسازی شهر اهر اثرگذار باشد، ابراز داشت: سازمان آتش‌نشانی اهر با کمترین امکانات به شهر و روستاهای این شهرستان خدمات ارائه می‌کند در واقع می‌توان گفت که آتش‌نشانی از نظر امکانات مظلوم واقع‌شده و نیازمند توجه ویژه‌ای هستند اما متأسفانه این آتش‌نشانانی که در هنگام وقوع حوادث جان خود را فدا می‌کنند ما نیز در قبال فداکاری‌های آن‌ها چه‌کار کرده‌ایم.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس همچنین بر جذب مشارکت‌های مردمی در توسعه و آبادانی شهر اهر تأکید کرد، افزود: برای زیباسازی شهر اهر باید از مردم بخواهیم تا به نمای ساختمان‌ها بیشتر توجه کنند و از آن‌ها حمایت کنیم تا سیمای شهر را با این طریق نسبت به سایر شهرها با ارائه طرح‌های جدید متفاوت‌تر کنیم.

عبدالهی خواستار ایجاد شهرک ویلایی در شهرستان اهر شد، گفت: شهرداری اهر می‌تواند برای رسیدن به درآمد پایدار و توسعه شهری، شهرک ویلایی ایجاد کند چراکه اهر با وسعت و گستردگی که دارد می‌تواند دارای شهرک ویلایی هم باشد.

انتهای پیام/