به گزارش خبرنگار اهرامروز، مهدی زارعی در هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی اهر که به میزبانی فرماندهی انتظامی شهرستان اهر برگزار شد، اظهار کرد: در جلسه قبلی که در سپاه ناحیه اهر برگزار شد قرار بر این شده بود تا در برگزاری تمامی برنامه‌ها به‌خصوص برنامه‌های فرهنگی هزینه‌ها کاهش یابد و اعضای شورای فرهنگ عمومی باید بر اجرای این مصوبه عزم جدی داشته باشند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر با اشاره به اینکه صرفه‌جویی در هزینه‌ها یکی از مواد مورد تأکید امام جمعه اهر است، افزود: یکی از محورهایی که می‌توان در تحقق اقتصاد مقاومتی انجام داد همین صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌های برنامه‌هاست.

وی حمایت از چاپ کتاب آیت پارسایی از سوی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر را از دیگر مصوبات جلسه قبلی ذکر کرد، گفت: کتاب آیت پارسایی (زندگی‌نامه آیت‌الله شیخ احمد آقا اهری) به قلم استاد حسین دوستی تهیه‌شده و در ویژه‌برنامه روز شهرستان اهر سال ۹۷ رونمایی می‌شود.

زارعی ادامه داد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی به لحاظ کمبود منابع مالی نمی‌تواند در چاپ کتاب آیت پارسایی مشارکت داشته باشد در حالی که سعی داشتیم تا حمایت همه‌جانبه کنیم اما طی صحبت‌هایی که انجام‌شده قرار بر این شد تا بعد از چاپ تعدادی از این کتاب خریداری شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر بابیان اینکه به مناسبت دهه فجر ۵۲ پروژه عمرانی در شهرستان اهر به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: برای این پروژه‌ها بیش از ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار صرف شده است.

وی همچنین از برگزاری بیش از یک‌صد برنامه فرهنگی و هنری در گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر در شهرستان اهر خبر داد.

گفتنی است؛ مهدی زارعی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر به عنوان دبیر ستاد گرامیداشت دهه فجر این شهرستان انتخاب شده است.

انتهای پیام/