به گزارش اهرامروز به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم ورزقان در مجلس، رضا علیزاده در رابطه با افزایش تعرفه واردات خودرو و تأثیر آن بر صنعت اظهار داشت: تعرفه ابزاری در دست دولت است تا در مواقع لزوم جهت حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، حفظ منافع ملی و تنظیم بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نایب‌ رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در کنار حمایت از تولید ملی باید حقوق مصرف‌کنندگان نیز رعایت شود، گفت: در شرایط فعلی کشور مجبور به حمایت از تولید ملی هستیم و تنها راه نجات کشور از بحران‌های اقتصادی پیش‌روی تقویت تولید داخل است.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تقویت تولید داخلی علاوه بر ایجاد اشتغال توسعه، تولید ناخالص را نیز افزایش می‌دهد، ادامه داد: در زمینه خودرو باید این مسئله را مدنظر قرار دهیم که چند دهه است که از این صنعت حمایت‌های بی‌دریغی صورت گرفته اما جوابی که دریافت کرده‌ایم مناسب نبوده است.

وی با بیان اینکه حمایت‌ از صنایع تولیدی کشور باید کارشناسی شده باشد، تصریح کرد: اینکه بازار انحصاری را برای خودروسازان ایجاد کنیم و هر محصولی را که تولید کردند مردم موظف به خرید آن باشند این صنعت دیگر به فکر رقابت و کیفیت نبوده و دیگر انگیزه‌ای ندارد؛ همین امر در دراز مدت موجب از بین رفتن صنعت می‌شود.

نایب‌ رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: خودروسازان باید احساس کنند در صورتی که در کیفیت و قیمت تمام شده دقت لازم را نداشته باشند دچار مخاطره می‌شوند.

انتهای پیام/