به گزارش روابط عمومی فرمانداری خداآفرین، مهندس بابک رضی منش در دهمین جلسه مشترک کمیته رصد و پایش اشتغال و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به اینکه امروز مهم‌ترین مطالبه مردم اشتغال و این موضوع مسئله اصلی کشور است’ گفت: خداآفرین گنجینه‌ای از ظرفیت‌های و استعدادهای خدادادی، به‌ویژه در حوزه گردشگری و کشاورزی برای ایجاد کسب و کار و اشتغال دارد که باید با ایجاد روحیه کارآفرینی در جوانان و تشویش و ترغیب سرمایه‌گذاران در استفاده و بهره‌برداری از این ظرفیت‌ها تلاش شود.

وی در ادامه با اشاره و یادآوری به دو خواسته مهم رئیس‌جمهور روحانی در پیام نوروزی سال ٩٧ مبنی بر عزم و تلاش کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و ایرانیان در حمایت از تولید داخلی به‌عنوان عامل افزایش‌دهنده قدرت ملی و همچنین تلاش و همت جوانان به‌عنوان امید دولت در تحقق و حفظ عزت اسلام، سربلندی ایران و آسایش ملت ایران ‘تصریح کرد: دولت با برنامه‌ریزی و ایجاد بستر و زمینه، تسهیل گر امر اشتغال است و مدیران باید برای اجرای برنامه‌های دولت همسو با سیاست‌ها به‌عنوان تسهیل گر عمل نموده نه اینکه مانع‌تراشی نمایند.

وی در ادامه همسویی و باور عمیق به برنامه‌ها و سیاست‌های دولت تدبیر و امید را اصلی‌ترین ویژگی یک مدیر عنوان کرد و افزود: مدیران شهرستان باید با دلسوزی تمام و با حداکثر توان در راستای تحقق وعده‌های دولت و خدمت هر بیشتر به مردم تلاش و اهتمام نمایند.

معاون فرماندار خداآفرین با ابراز نارضایتی از تعلل برخی دستگاه‌ها از جمله محیط زیست در پاسخ به استعلامات افزودند؛ تسهیل امور مربوط به صدور مجوزهای لازم و کوتاه کردن زمان پاسخ به استعلامات را در فراهم کردن زمینه و رونق تولید و اشتغال و ایجاد انگیزه در سرمایه‌گذاران بسیار کارساز عنوان کرد.

وی همچنین بابیان اینکه عدم پاسخگویی به استعلام در مدت‌زمان مقرر برابر قانون پاسخ مثبت تلقی می‌شود گفت: دستگاه‌های اجرایی در صورت عدم پاسخگویی اداره استعلام شونده اقدامات لازم جهت صدور مجوز را انجام دهند و مسئولیت عدم پاسخ به عهده دستگاه استعلام شونده خواهد بود.

مهندس رضی منش با اشاره به اینکه تعدادی از طرح‌های شهرستان در مرحله تصویب کارگروه استانی با موانع از جمله معوقات بانکی، چک برگشتی و غیره روبرو شده‌اند گفت: دستگاه‌های اجرایی در جهت رفع مسئله راساً با تشکیل جلسات هماهنگی با سرمایه گذران نسبت به حل موضوع اقدام و پرونده به کارگروه استانی عودت گردد.

وی با اشاره به سیاست تمرکززدایی دولت و در راستای تسریع و تسهیل در امورات، بخصوص امورات حوزه صدور مجوزهای لازم جهت امر اشتغال‌زایی خواستار افزایش اختیارات مدیران ادارات و دستگاه‌های اجرایی در شهرستان شد.

معاون فرماندار خداآفرین همچنین از تصویب حدود ۲۰میلیارد ریال از طرح‌های مختلف شهرستان خداآفرین در کارگروه استان خبر داد و افزود: سازمان جهاد کشاورزی طرح‌های ۱۲میلیارد تومانی مصوب در کمیته فنی کارگروه اشتغال شهرستان را به کارگروه استان ارائه نکرده و تصویب این طرح‌ها نیازمند پیگیری جدی در ارسال طرح‌ها به کارگروه استان است.

مهندس رضی منش با اشاره به ۷۳ میلیارد ریال سهم شهرستان خداآفرین از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری و اندک زمان باقی‌مانده تا جذب این اعتبارات گفت: بانک‌های عامل این طرح با تمکین به قانون؛ آئین‌نامه اجرایی و ماده ۱۰ دستورالعمل اشتغال پایدار روستایی و عشایری در خصوص نحوه اخذ تضامین بانکی از جمله سند منازل روستایی، سند مزرعه، زمین محل اجرای پروژه بر تحقق اشتغال پایدار تلاش نمایند.

شایان‌ذکر است طرح ساخت ۶ سوئیت اقامتی در شهر خمارلو ‘سه طرح گردشگری و بوم گردی’ ۱۲واحد اقامتی در پارک مسافر عاشقلو’ اجرای طرح صنایع تبدیلی بسته‌بندی عسل ‘طرح پارک ساریجالو ‘۳طرح پرورش ماهی’ مجتمع بین‌راهی ‘هتل رستوران ‘ مجتمع اقامتی چند منظوره از جمله طرح‌های مصوب در این جلسه بود.

انتهای پیام/