به گزارش خبرنگار اهرامروز، بیت‌الله عبدالهی در دیدار معاون ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان با نواب رؤسای هیأت های ورزشی شهرستان‌های اهر و هریس با اشاره به اینکه شهرستان‌های اهر و هریس جزو شهرستان‌های کمتر توسعه‌یافته آذربایجان‌شرقی هستند، اظهار داشت: این شهرستان‌ها با وجود اینکه قدمت و تاریخ افتخارآمیزی دارند اما به هر حال جزو شهرستان‌های کمتر توسعه‌یافته هستند و توسعه نامتوازن بیشتر در این شهرستان‌ها مشهود است.

وی افزود: علی‌رغم تمامی مشکلاتی که داریم ولی برای حصول نتیجه از نظر تکمیل پروژه نیمه‌تمام ورزشگاه ۵۰۰۰ نفری اهر دو بار از وزیر ورزش و جوانان کتباً در خصوص تکمیل این ورزشگاه دستور گرفته‌ام اما تاکنون با وجود دستورات وزیر اقدامات عملی ندیده‌ایم.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس ادامه داد: برای تکمیل سالن ورزش مینق شهرستان هریس که در دولت نهم و دهم کلنگ زنی شده بود نیز شخص وزیر ورزش و جوانان دستور داده بود که خوشبختانه نسبت به تکمیل این پروژه اقدام شد.

عبدالهی بابیان اینکه در شهر هریس به دنبال بازسازی زمین فوتبال بودیم که علی‌رغم پیگیری‌ها هنوز پاسخ قانع‌کننده‌ای دریافت نکرده‌ایم، گفت: با وجود این‌که مسئولان دم از توسعه متوازن می‌زنند اما در حوزه ورزش بسیاری از روستاهای بزرگ اهر و هریس اصلاً امکانات ورزشی ندارند.

وی اضافه کرد: بنده اعتقاد قلبی به توسعه ورزش بانوان دارم و معتقدم اگر بانوان سالم، با نشاط و تندرست باشند در واقع جامعه سالم خواهد بود و اگر به نقش بانوان در جامعه نگاه کنیم می‌بینیم این قشر در تربیت جامعه نقش غیرقابل‌انکاری دارند لذا در حوزه ورزش تنها خواسته آن‌ها توجه به درخواست‌ها و تأمین نیازهاست.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس خاطرنشان کرد: مردم اهر و هریس علی‌الخصوص بانوان و روستائیان از خدمات دولتی بی‌بهره مانده‌اند و انتظار داریم حداقل وزارت ورزش و جوانان هر کمکی که می‌تواند مطالبات مردم این شهرستان‌ها را در حوزه ورزش تحقق دهد کوتاهی نکنند.

عبدالهی با ذکر اینکه مردم اهر و هریس در حوزه اماکن ورزشی کمبودهای بسیاری را تحمل می‌کنند، گفت: برخی اماکن ورزشی در شهرستان‌های اهر و هریس ایجاد شده به لحاظ عدم مکان‌یابی و برنامه‌ریزی و نیازسنجی درست اصلاً قابل‌استفاده نیست.