به گزارش خبرنگار اهرامروز، کمال امید شهردار اهر در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به درخواست رانندگان تاکسی برای افزایش نرخ کرایه ناوگان حل و نقل درون‌شهری، اظهار کرد: رانندگان تاکسی معتقدند با توجه به افزایش هزینه‌های قطعات خودرو و ثابت ماندن نرخ کریه تاکسی‌ها، آن‌ها متضرر می‌شوند.

وی افزود: رانندگان تاکسی از پیش از این‌ها پیگیر افزایش قانونی نرخ کرایه بودند و ما نیز بر حسب مطالبات رانندگان تاکسی لایحه‌ای در خصوص افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها را به شورا تقدیم کردیم و شورا این مصوبه را به تصویب رساند اما وقتی مصوبه به هیئت تطبیق مصوبات شورای اسلامی شهر اهر ارجاع شد و در حال بررسی است و اخیراً نامه افزایش نرخ کرایه تاکسی از سوی استانداری آذربایجان شرقی اعلام وصول‌شده است.

شهردار اهر با ذکر اینکه تبریز در مردادماه نرخ جدید مصوب کرایه تاکسی‌ها را اعلام کرده است ادامه داد: نظر اعضای هیئت تطبیق مصوبات شورای اسلامی شهر اهر این بود تا به لحاظ این‌که قیمت اجناس به‌صورت سرسام‌آور افزایش‌یافته و حال نمی‌توان نرخ کرایه‌ها را افزایش داد شاید نظر هیئت تطبیق مصوبات نیز به‌حق و قانونی باشد و شهرداری اهر به جهت پیگیری مطالبات رانندگان تاکسی لایحه افزایش نرخ کرایه را مجدداً به شورای شهر ارجاع داده است.

امید، درخواست رانندگان تاکسی را برای افزایش نرخ کرایه به‌حق دانست، گفت: پیگیر هستیم تا دومین لایحه افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها مورد تأیید قرار گیرد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه نرخ کرایه تاکسی‌ها در اهر حدوداً چه میزان افزایش می‌یابد؟ گفت: در تعیین نرخ کرایه برای مسیرهای مختلف، در برخی مسیرها نرخ کرایه ۲۰ درصد و در برخی دیگر ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش نرخ کرایه پیش‌بینی‌شده است.

شهردار اهر خاطرنشان کرد: اگر در طی مسیر اداری لایحه افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها مشکلی وجود نداشته باشد و مورد تأیید قرار گیرد قطعاً رانندگان تاکسی به خواستشان می‌رسند در حالی که نظر ما بر همین امر است تا مطالبات تاکسی رانان تحقق یابد.

انتهای پیام/