به گزارش خبرنگار اهرامروز، علی نیک رزم صبح امروز در حاشیه مسابقات پرس سینه جایزه بزرگ شمالغرب کشور در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه ورزش باید از حیث سلامتی، اخلاقی و اجتماعی در جامعه گسترش یابد، اظهار داشت: بسیار خرسندیم از اینکه مسابقات پرس سینه کلاسیک کاپ آزاد (جایزه بزرگ) جام شهدای ارسباران در شهر تاریخی و فرهنگی اهر برگزار می‌شود و میزبانی اهر از این مسابقات نمونه‌ای از تمرکززدایی هیئت بدن‌سازی آذربایجان شرقی است.

وی افزود: نزدیک به ۲۰۰ نفر از شهرستان‌های آذربایجان شرقی و استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل در مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی باشگاه‌های آذربایجان شرقی و جایزه بزرگ شرکت کردند.
رئیس هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی ادامه داد: طبق صحبت‌هایی که با رئیس اداره ورزش و جوانان اهر داشتیم سعی می‌کنیم تا مسابقات پرورش اندام استان را در شهرستان اهر برگزار کنیم چراکه از طریق همین مسابقات زمینه حضور و ظهور استعدادهای شهرستانی فراهم می‌شود.

نیک رزم بابیان اینکه منطقه ارسباران و به‌تبع شهرستان اهر از نیروی انسانی فوق‌العاده و با پشتکار برخوردار است، گفت: منتخبان مسابقات پاورلیفتینگ استان که در اهر برگزیده می‌شوند هفته آینده در مسابقات پاورلیفتینگ کشور که به میزبانی استان زنجان برگزار خواهد شد حضور می‌یابند.

وی با ذکر اینکه طرح استعدادیابی در رده‌های سنی به‌ویژه در رده سنی نوجوانان آذربایجان شرقی اجرا می‌شود، افزود: بنده به‌شخصه بر استعدادیابی در رده سنی نوجوانان حساسیت ویژه‌ای دارم چون اگر بخواهیم قهرمان تربیت کنیم باید از رده نوجوانی شروع کنیم.

رئیس هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم مسابقات قهرمانی پرس سینه کشور را در شهرستان اهر برگزار کنیم اما نبود سالن مجهز و زیرساخت‌ها شاید مسابقات را با مشکل مواجه کند ولی شهرستان اهر می‌تواند میزبان مسابقات قهرمانی پاورلیفتینگ و مچ اندازی کشور باشد اما اگر مسئولان شهرستان اهر اعلام آمادگی کنند می‌توانیم در بهار سال آینده مسابقات قهرمانی کشور را در اهر برگزار کنیم.

نیک رزم با تأکید بر اینکه اگر بخواهیم از تمامی ظرفیت‌ها برای کسب عناوین قهرمانی در رشته بدن‌سازی و پرورش اندام کسب کنیم نباید تنها دیدمان را به تبریز محدود کنیم، خاطرنشان کرد: انکار نمی‌کنیم که تبریز مرکز استان نیست اما یکی از شهرهای آذربایجان شرقی است ولی باید این را در نظر داشته باشیم که استعدادهای نهفته‌ای در شهرستان‌ها وجود دارد که باید از آن‌ها نیز استفاده کنیم.

 

انتهای پیام/