به گزارش اهرامروز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در آیین تودیع و معارفه استاندار آذربایجان شرقی که در تالار مجتمع پتروشیمی تبریز برگزار شد، با تبریک سالروز تصویب قانون اساسی، اظهار داشت: در تاریخ انقلاب‌های جهان نمی‌توان یافت که در فاصله دو ماه از سقوط حکومت قبل، با همه‌پرسی از ملت، نظام تغییر یابد.

وی از خدمات ارزشمند خدابخش در دوران استانداری آذربایجان شرقی تقدیر کرد و افزود: خدابخش استاندار پاکدست، متدین و علاقه‌مند بود که یک بار هم در مدت استانداری نماز جمعه را ترک نکرد و یکی دیگر از امتیازات خدابخش این است که مسائل سیاسی و جناحی را به‌کار ارتباط ندادند و با همه جریان‌ها ارتباط سازنده داشتند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه تلاش‌های خدابخش را فراموش نمی‌کنیم چراکه همیشه در حال پیگیری مشکلات اقتصادی استان بودند گفت: ایشان هم بالاخره تسلیم قانون شدند و بازنشسته شدند که از خدمات وی تقدیر می‌کنیم.

وی پورمحمدی، استاندار جدید را یک چهره فرهنگی و علمی دانست و به دولت بابت این انتخاب و همدلی نمایندگان در انتخاب وی تبریک گفت و ابراز داشت: باب خوبی باز شد که از دانشگاهیان در سکانداری استان‌ها استفاده شود و این‌یک افتخار برای استان است چراکه استاندار جدید، فردی فهیم، فرهیخته و استاد تمام دانشگاه تبریز است و باید همه کمک کنند تا این شخصیت علمی و فرهیخته در این مسئولیت موفق شود.

امام جمعه تبریز بابیان توصیه‌هایی به استاندار جدید آذربایجان شرقی و مدیران استان، گفت: «ارتباط مسئولین و مردم»، «حل مشکلات اقتصادی»، «حمایت از کارگران و کارخانجات»، «ارج‌گذاری به فرهنگ ایثار و شهادت»، «فراجناحی کردن در خدمت‌رسانی به مردم»، «توجه به جوانان و میدان دادن در کارهای اجرایی با استفاده از تجربیات پیشکسوتان و بازنشستگان» از مهم‌ترین توصیه‌ها است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: «توجه ویژه به مسائل زیست‌محیطی»، «توجه به فقرا و نیازمندان و حمایت از بهزیستی و کمیته امداد»، «توجه به اهالی علم و فرهنگ»، «حل مشکلات بازار و اصناف»، «تقویت ورزش استان و تبریز و تقویت ورزش همگانی با ترویج اخلاق ورزشی»، «کمک به ازدواج جوانان»، «توجه به بازنشستگان برای ارج نهادن به شاغلین» و «حمایت از کارهای فرهنگی» از حمله موضوعاتی است که باید مورد توجه مدیران، به‌ویژه استاندار جدید آذربایجان شرقی باشد.

حجت‌الاسلام آل هاشم، با تأکید بر اینکه برای مقابله با هجمه فرهنگی دشمنان، نیازمند کار فرهنگی هستیم و باید از ارگان‌های فرهنگی که برای ترویج اسلام تلاش می‌کنند حمایت کنیم، تصریح کرد: باید دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب را هم به مردم گوشزد کنیم.

وی «حمایت از رسانه‌ها و خبرنگاران» را هم مورد اشاره قرار داد و افزود: با شکایت کردن از خبرنگار مشکل حل نمی‌شود، باید فضا را طوری آماده کنیم که زمینه شکایت ایجاد نشود.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی بابیان اینکه «حمایت از نیروهای مسلح و سپاه و ارتش، نیروی انتظامی و نیروهای امنیتی استان» نیز باید در اولویت اقدامات مدیران قرار گیرد، اضافه کرد: «مبارزه با فساد و مواد مخدر» جزو مهم‌ترین اولویت‌ها باید قرار گیرد.

وی در ادامه، بابیان اینکه باید امکانات کشور برای حل مشکل کارخانجات و صنعت استان بسیج شوند تصریح کرد: بانک‌ها باید به صنعت استان کمک کنند، اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری و ترویج فرهنگ کالای ایرانی مورد توجه باشد.

حجت‌الاسلام آل هاشم، با اشاره به اینکه قیمت ارز کاهش‌یافته ولی کالاها همچنان گران است و فرقی در قیمت کالا وجود ندارد ابراز داشت: مالیات بر ارزش‌افزوده اهالی صنعت و بازار را تحت‌فشار قرار داده که باید برای این موضوع تدبیری اندیشیده شود.

وی از نجابت مردم قهرمان آذربایجان که در کنار مردم غیرتمند ایران اسلامی در تمام عرصه‌ها و صحنه‌ها حضور فعالی دارند، صمیمانه تقدیر کرد و افزود: همه مدیران استان و مردم را به وحدت، همدلی و صفا و صمیمیت می‌کنم چرا که رمز موفقیت ما در برابر دشمنان است. دشمن از شیعه و سنی گرفته تا قومیت‌ها سعی در ایجاد اختلاف دارند لذا باید همه تحت پرچم اسلام و جمهوری اسلامی ایران افتخار کرده و با تبعیت از ولایت به وظایف دینی و ملی خود عمل کنیم.

انتهای پیام/