به گزارش خبرنگار اهرامروز، علیار راستگو در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های خدماتی، عمرانی و گردشگری شهرستان اهر که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صورت گرفت، اظهار داشت: روزی بود آرزو داشتیم در شهرستان‌های آذربایجان شرقی زیبایی‌ها و اقامتگاه‌های منحصر به فرد و مکان‌های تفریحی داشته باشیم اما اکنون به قدری خدمات رفاهی در استان افزایش داشته که نیاز کمتری به این خدمات پیدا می‌کنیم.

وی، یکی از مهم‌ترین معضلات و مشکلات جامعه کنونی را بهداشتی و غذایی عنوان کرد و افزود: مشکلات و معضلات حوزه بهداشتی و غذایی از جمله مهم‌ترین موضوعاتی است که نیاز دارد امروزه بیشتر به آن توجه داشته باشیم.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امسال به رغم تلاش دشمنان، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با حضور پرشور مردم آذربایجان شرقی جشن می‌گیریم و پروژه‌های عمرانی، خدماتی، آموزشی و رفاهی در شهرستان‌ها افتتاح و عملکرد افتخارآمیز نظام را در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می‌گوییم.

راستگو با اشاره به اینکه نهال انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران با خون هزاران هزار شهید گل‌گون کفن آبیاری شده و به جایگاه و اقتدار رسیده است، گفت: آمریکا به ایران همانند سایر کشورها نگاه می‌کند اما از روحیه مقاومت و شهادت‌طلبی ملت ایران هراس دارد این در حالی است که شکست آمریکا در عراق و سوریه از جانب روحیه مقاومت بود.

وی اضافه کرد: اگر مدافعان حرم و نیروهای مقاومت در عراق و سوریه با تروریست‌های داعش نمی‌جنگیدند شاید امروز در داخل شهرها و استان‌ها با تروریست‌های داعش می‌جنگیدیم، به عبارتی امنیت پایدار کنونی کشور را مدیون مدافعان حرم و شهدا گرانقدر هستیم.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با ذکر اینکه جمهوری اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب جزو امن‌ترین و با ثبات‌ترین کشور در خاورمیانه است، ابراز داشت: درایت مقام معظم رهبری در مدیریت بحران‌ها و فداکاری رزمندگان و نیروهای مقاومت بر اقتدار کشور افزوده است.

راستگو، توجه به انسانیت در نظام جمهوری اسلامی را بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: اگر به دوران رژیم پهلوی که انسانیت و تمامیت ارضی کشور و ملت ایران زیر سوال رفته بود نگاهی کنیم مگر آن دوران ممکن بود مردم و مسئولان کنار همدیگر در یک مراسمی شرکت کنند؟ یقیناً خیر، این اسلامیت در نظام اسلامی بود شان و منزلت ایرانی را به ملت بازگرداند.

وی، استقلال ایران و ایرانی را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: جمهوری اسلامی از لحاظ سیاسی، نظامی و اقتصادی مقتدرترین کشور در منطقه است و کشور ما بدون آن‌که به کشوری متکی باشد آزادانه تصمیم می‌گیرد و در برابر تهاجمات دشمنان دفاع می‌کند.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه بخشی از مشکلات اقتصادی جامعه ما ناشی از تحریم‌هاست، بیان کرد: قبول داریم که مردم از نظر معیشت و مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند و بخشی از این مشکلات از تحریم‌ها ناشی می‌شود ولی ملت ما در طول ۴۰ سال گذشته ثابت کردند که این پیچ تند را به سلامت پشت سر می‌گذارند.

راستگو با اشاره به اینکه اتحاد و انسجام ملی هر توطئه و تحریم دشمنان را بی‌اثر می‌کند، گفت: جمهوری اسلامی در واپسین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی جنگ تحمیلی هشت ساله را با موفقیت پشت سر گذاشت این در حالی است که اگر اتحاد و انسجام در دوران دفاع مقدس نبود شاید نمی‌توانستیم بر دشمن غلبه کنیم.