به گزارش خبرنگار اهرامروز، در چهارمین روز از دهه فجر با حضور فرماندار شهرستان، سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، معاونین گردشگری و صنایع‌دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و جمعی از مدیران ادارات شهرستان، ۵ طرح بوم‌گردی در روستای مصطفی‌چای با اعتبار یک میلیارد تومانی افتتاح شد.

در آیین افتتاح طرح‌های بوم‌گردی روستای مصطفی‌چای، مجوز فعالیت طرح‌های بوم‌گردی از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی صادر و به مالکان اهداء شد و به گفته معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی پرونده ۶ طرح بوم‌گردی روستای مصطفی‌چای در دست بررسی بوده که با اتمام مراحل اداری و صدور مجوز تعداد طرح‌های بوم‌گردی روستای مصطفی‌چای به ۱۱ مورد افزایش می‌یابد.

یکی دیگر از پروژه‌های روستای مصطفی‌چای بهسازی و آسفالت معابر این روستا بود که با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان با مشارکت بنیاد مسکن و بخشداری مرکزی اهر به بهره‌برداری رسید.

همچنین در ادامه سفر سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی تالار و رستوران برلیان با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان افتتاح شد.

افتتاح پروژه‌های مخابراتی شامل نصب تجهیزات دیتا و برقراری سرویس کالر آیدی از دیگر طرح‌های قابل افتتاح چهارمین روز از دهه فجر در شهرستان اهر بود که با حضور سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی، مدیرعامل شرکت مخابرات منطقه آذربایجان شرقی و مسئولان شهرستانی با اعتبار ۷۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

در ادامه رستوران و خدمات بین‌راهی نقدوز در جاده اهر-مشگین‌شهر با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی خاتمه از نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در شهرستان اهر و تولیدات بومی این شهرستان بازدید کرد.

یادآور می‌شود؛ دوره رایگان آموزش صنایع‌دستی در روستاهای مصطفی‌چای، ابریق، ابللو، اورنگ و جوبند با حضور معاونین اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار و مسئولان شهرستانی به صورت پایلوت در روستای مصطفی‌چای آغاز شد.