به گزارش خبرنگار اهرامروز، زاهد محمودی در جشن انقلاب اسلامی جامعه عشایری که در روستای باللی‌قشلاق شهرستان اهر برگزار شد، با تبریک پیشاپیش ایام فاطمیه و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: جامعه عشایری در طول ۴۰ سال گذشته از پیروزی انقلاب اسلامی جایگاه ویژه‌ای دارند و وقتی امام راحل فرمودند “عشایر ذخیره انقلاب هستند” امروز همه اقشار و مسئولان به وضوح شاهد تحقق این توصیه بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه با گذشت چهل‌سال از پیروزی انقلاب اسلامی، جامعه عشایری همچنان پشتیبان انقلاب، نظام اسلامی، ولایت‌فقیه و دولت هستند، افزود: انقلاب اسلامی در طول این چهل‌سال دستاوردهای بسیاری داشته و مهم‌ترین امنیت پایدار است به طوری که اگر در منطقه به دنبال امنیتی که در ایران شاهد هستیم برگردیم یقیناً در هیچ کشوری از منطقه نمی‌توان یافت.

فرماندار شهرستان اهر، نقش جامعه عشایری در تامین امنیت مرزها و تولید در کشور را بی‌بدیل و بی‌نظیر دانست و گفت: امنیت پایدار کشور نتیجه فداکاری هزاران شهید در دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دوران پساانقلاب است البته حضور مردم در صحنه‌ها نیز در امنیت پایدار کشور نقش ویژه‌ای دارد به طوری که هرجا کشور نیاز داشت مردم در صحنه‌های مختلف حضور پرشوری داشته‌اند.

محمودی خطاب به عشایر گفت: شما در طول چهل‌سال از پیروزی انقلاب اسلامی نشان داده‌اید که به حق در اقتصاد کشور تاثیرگذار بوده‌اید و چرخ اقتصادی منطقه، استان و کشور را شما جامعه عشایری به حرکت درمی‌آورید.

وی بابیان اینکه همت و پشتکار جامعه عشایری در زمینه تولید پروتئین، کشور را بی‌نیاز و خودکفا کرده است، افزود: اگر جامعه عشایری تولیدکننده نشود شاید اکنون ایران به بزرگ‌ترین واردکننده در منطقه تبدیل می‌شد و در واقع جامعه عشایری به شعار خودکفایی در تولید نیازهای کشور تحقق بخشیده‌اند.

فرماندار شهرستان اهر با ذکر اینکه بیشترین توجه دولت تدبیر و امید معطوف به روستاها بوده است، گفت: اعتبارات روستاها در دولت‌های یازدهم و دوازدهم به طور میانگین تا سه برابر افزایش یافته است و افتخار دولت این بود که به روستاهای فاقد دهیاری نیز اعتبارات تخصیص داد تا روستاهای فاقد دهیاری از حیث توسعه، عمران و آبادانی شتاب گیرند.

محمودی تصریح کرد: در طول ایام‌الله دهه فجر ۷۶ پروژه عمرانی، خدماتی، آموزشی، رفاهی و گردشگری در شهرستان اهر آماده بهره‌برداری شده است که بخشی از این پروژه‌ها افتتاح و مابقی تا روزهای آتی به بهره‌برداری خواهید رسید و مجموع اعتباراتی که برای این پروژه‌ها هزینه شده ۷۷ میلیارد تومان است.

وی از افتتاح معدن مس انجرد با سرمایه‌گذاری ۵۵۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در شهرستان اهر خبر داد و گفت: معدن مس انجرد یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های معدنی در شهرستان اهر است که بخش خصوصی در این پروژه عظیم ۵۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است.

فرماندار شهرستان اهر در واکنش به اینکه برخی‌ها تحریم‌های ناجوانمردانه و ظالمانه را به دولت ربط می‌دهند افزود: دولت برای آن‌که مردم در اصر تحریم‌ها دچا مشکل نشود از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند و در واقع تحریم‌ها نه تنها ارتباطی به دولت تدبیر و امید ندارد بلکه این دولت میراث‌دار تحریم‌هایی است که از گذشته تحمیل شده است و آنهایی که می‌گفتند تحریم‌ها کاغذ پاره هستند امروز توان پاسخگویی ندارند.

محمودی خاطرنشان کرد: آمریکا با هر ترفند و حیله‌ای می‌خواهد ملت و دولت جمهوری اسلامی را زمین‌گیر کند اما قطعاً نخواهد توانست چون مقاومت ملت ایران در طول چهل‌سال گوشه‌ای از اراده پولادین را نشان داده و یقیناً پیروز نهایی میدان مقابله با استکبار و استعمار، ملت ایران خواهند بود.