به گزارش خبرنگار اهرامروز، آیت‌الله جواد حاجی‌زاده در سخنرانی راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهرستان اهر با اشاره به آن کسی که گفت ملت ایران جشن چهل‌سالگی انقلاب اسلامی را نخواهند دید کجایند تا حضور حماسی ملت ایران را در راهپیمایی دشمن‌شکن و غرورآفرین ۲۲ بهمن را ببینند، اظهار داشت: مردم اهر با حضور پرشور علی‌رغم برودت هوا و بارش برف به صورت گسترده حضور یافتند.

وی افزود: ملت ایران در دوران دفاع مقدس با وجود این‌که زیر بمباران رژیم بعث بودند در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت می‌کردند، مردم اکنون با وجود مشکلات متعدد و تهدید و تحریم دست از اعتقادات خود نمی‌کشند بنده هم نمی‌دانم با چه زبانی از حضور هزاران نفری مردم اهر در راهپیمایی قدردانی کنم.

امام جمعه اهر با ذکر اینکه آمریکا محور شرارت در دنیاست، گفت: شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل ملت ایران به معنی محکومیت مردم آن کشورها نیست بلکه هدف مردم ما از این شعارها سیاست‌مداران آمریکا و اسرائیل هستند که غیر از ظلم و ستم کار دیگری از دست‌شان بر نمی‌آید.

حاجی‌زاده ادامه داد: آمریکا در بحث برجام چهره خود را بار دیگر نمایان کرد البته بدعهدی آمریکایی‌ها را در سایر توافقات نیز دیده‌ایم و شکی در بدعهد بودن آنها نیست.

وی بابیان اینکه آمریکایی‌ها چهل‌سال است منتظر شکست نظام و انقلاب اسلامی هستند اما به حول قوه الهی حکومت ایران به لحاظ حقانیت‌اش نه تنها شکست نخورده بلکه با پیشرفت‌هایی نیز همراه بوده است، تصریح کرد: در عمل به تعهدات برجام دیدم که اروپایی‌ها همانند آمریکایی‌ها بدعهدی می‌کنند این در حالی است که اروپایی‌ها قطعاً آمریکا را کنار گذاشته و از ایران حمایت نخواهند کرد.

مشکلات اقتصادی و معیشتی با عمل به «اقتصاد مقاومتی» قابل حل خواهد بود

امام جمعه اهر اضافه کرد: دل‌خوشی به اروپایی‌ها غیر وقت‌کشی نفعت دیگری ندارد به طوری که اروپایی‌ها با دستور آمریکا سعی دارند تا ایران را در برجام سرگرم کنند و این امر خیانت به مردم است.

حاجی‌زاده با تاکید بر اینکه ملت ایران در جشن چهل‌سالگی انقلاب اسلامی بار دیگر تاکید می‌کنند «نه سازش و نه تسلیم» را نمی‌پذیرند، گفت: استبار جهانی در طول ۴۰ سال گذشته از هر ترفندی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی استفاده کرده تا شاید به هدف‌اش برسد ولی آگاهی‌بخشی مقام معظم رهبری و حضور مردم در صحنه تمامی توطئه‌ها و امید دشمنان را به یاس مبدل کرده‌اند.

وی خطاب به مسئولان شهرستان اهر گفت: مردم ما در تمامی صحنه‌ها به پای انقلاب و اسلام ایستاده‌اند و با آن‌که مردم از لحاظ مسائل اقتصادی و معیشتی با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند ولی نه تنها حضورشان در صحنه‌های دفاع از انقلاب کمتر نشده بلکه پرشورتر هم می‌شود.

امام جمعه اهر با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی و معیشتی با عمل به «اقتصاد مقاومتی» قابل حل خواهد بود، اظهار کرد: مشکلات مردم در دهه پنجم انقلاب اسلامی با مدیریت جهادی حل می‌شود و این پیام مدرمی است که در راهپیمایی‌ها شرکت می‌کنند.

حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: مسئولانی که با خواست و اراده مردم به مقام و منصب رسیده‌اند بیش از گذشته برای حل مشکلات آنها تلاش کنند تا شاهد روزی باشیم که حتی یک جوان بیکار هم نداشته باشیم.

انتهای پیام/