به گزارش خبرنگار اهرامروز، اسماعیل عطازاده در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان اهر که با محوریت تجاوز و تصرف غیرقانونی حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها در دادگستری اهر برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان اهر جزو شهرستان‌هایی است که در استان از تعدد رودخانه برخوردار بوده و به تبع آن سرشاخه‌های بسیاری دارد و به همین دلیل تصرفات نیز بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه در طول ۴ سال گذشته حدود ۲۵۰ پرونده شکایت در رابطه با تصرف حریم بستر رودخانه‌ها منجر به نتیجه و صدور حکم شده است، افزود: در سطح شهرستان اهر ۶۰ رودخانه مشخصه داریم که طول مجموع آنها حدود ۱۵۰۰ کیلومتر برآورد شده است و برخورد با متصرفان حریم بستر رودخانه‌ها به لحاظ وسعت و گستردگی رودخانه‌ها کار آسانی نیست.

مدیر امور منابع آب شهرستان اهر اضافه کرد: خوشبختانه از تصرفات جدید حریم بستر رودخانه‌ها جلوگیری کرده‌ایم ولی برخورد با تصرفات قدیمی مستلزم هماهنگی بین‌بخشی امور آب و دستگاه قضایی است.

عطازاده اضافه کرد: متاسفانه برخی از دستگاه‌ها در رفع تصرف حریم بستر رودخانه‌ها همکاری لازم را ندارند ولی امیدواریم پس از وقایع اخیر در کشور از جمله وقوع سیلاب از این پس همکاری دستگاه‌ها در این زمینه با امور آب تسریع شود.

وی از آزادسازی حریم بستر رودخانه اهرچایی در بالادست و پایین‌دست سد ستارخان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: مجوز آزادسازی ۱۸ کیلومتر از حریم بستر رودخانه اهرچایی در بالادست و پایین‌دست سد ستارخان را گرفته‌ایم و ۱۰ کیلومتر نیز در حریم این رودخانه روپرگذاری می‌شود.

انتهای پیام/