به گزارش خبرنگار اهرامروز، ابوالقاسم سلطانی در نشست بررسی موانع و مشکلات بزرگراه اهر-تبریز که در شرکت پیمانکاری سامان محیط با حضور معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت زیربناهای حمل و نقل کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه سال گذشته از اعتبار ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بزرگراه اهر-تبریز تنها ۱۴ میلیارد تومان به دست ما رسید اظهار داشت: در سال گذشته مجموع اعتبار تخصیص یافته در دو مرحله ۲۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود.

وی افزود: از ۸۷ تا ۹۰ اعتبار تخصیص یافته به بزرگراه اهر-تبریز ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود که پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصد بود و از سال ۹۱ تا ۹۳ حدود ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تخصیص یافته بود که پیشرفت دوره‌ای نیز ۱۷ درصد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی بابیان اینکه در سال ۹۴ اعتبار تخصیص یافته برای تکمیل بزرگراه اهر-تبریز ۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بود که با آن ۱۲ پیشرفت فیزیکی داشتیم، گفت: بودجه سال ۹۵ بزرگراه اهر-تبریز ۵۱ میلیارد تومان بود که با این اعتبار نیز ۱۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشتیم که تا پایان آن سال مجموع پیشرفت فیزیکی به ۵۱ درصد رسیده بود.

سلطانی ادامه داد: در سال ۹۶ برای بزرگراه اهر-تبریز ۲۵ میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته بود که در آن سال ۱۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشتیم.

وی از پیش‌بینی تخصیص اعتبار ۲۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی برای تکمیل بزرگراه اهر-تبریز در سال ۹۸ خبر داد و یادآور شد: تا پایان سال گذشته مجموع اعتبار تخصیص یافته برای بزرگراه اهر-تبریز به ۱۴۹ میلیارد و ۹۶۰ میلیون تومان می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: تا این لحظه ۳۰ میلیارد تومان به پیمانکاران بزرگراه اهر-تبریز و مشاوران و غیره بدهی داریم که باید پرداخت شود.

سلطانی با ذکر اینکه پیمانکاران بزرگراه اهر-تبریز سال گذشته با ۷۰ درصد ظرفیت کار کرده‌اند، گفت: سال گذشته بنابر پیگیری‌های نماینده اهر و هریس، پیمانکاران را ملزم به فعالیت شبانه‌روزی کردیم و تاکید دارم امسال اگر شرایط جوی اجازه دهد می‌توانیم بیش از سال گذشته فعالیت عمرانی داشته باشیم.

انتهای پیام/