به گزارش خبرنگار اهرامروز، حجت‌الاسلام محمدعلی نظری در مراسم جشن نیمه شعبان و تجلیل از قضات حائز رتبه منطقه ارسباران، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد باسعادت امام زمان(عج) اظهار کرد: امروز تعدادی از همکاران قضایی حائز رتبه منطقه ارسباران نیز تجلیل خواهند شد در سطح استان نیز ۳۳۰ نفر از قضات حائز رتبه شده و مراسم مشابهی نیز در پنج شهرستان دیگر در آذربایجان شرقی نیز برگزار می‌شود.

وی ضمن تشکر از تمامی کارکنان اداری، قضایی و اعضای شورای حل اختلاف شهرستان و منطقه ارسباران گفت: در سال ۹۷ تعداد بیش از سی‌وپنج هزار پرونده حقوقی، کیفری، خانوادگی و انقلاب توسط کارکنان و قضات دادگستری شهرستان اهر رسیدگی شده است.

رئیس دادگستری شهرستان اهر، امنیت را درنتیجه تلاش مجموعه مسئولین و اعضای شورای تأمین شهرستان دانست و عنوان کرد: مراسم امروز در پنج شهرستان استان در طلیعه گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری در یک منشور مفصل بیان فرموده‌اند و آیت‌الله رئیسی، رئیس جدید قوه قضائیه نیز در مراسم معارفه خود به برخی وظایف دستگاه قضایی اشاره کردند برگزار می‌شود همچنین در شهرستان اهر نیز از ۱۶ نفر از همکارانی که از رتبه برتر برخوردار شده و کارنامه قضایی برتری دارند تجلیل و تشویق خواهند شد.

نظری قضاوت را یکی از مشاغل سخت در جامعه عنوان کرد و گفت: هیچ‌کس در هر جایگاهی حق تخلف از قانون را ندارد در هر جامعه‌ای که قانون حاکم باشد امنیت و آرامش در آن جامعه برقرار خواهد بود.

وی بابیان اینکه دستگاه قضایی مجری عدالت و قانون در جامعه است ابراز داشت: به لطف خداوند امروز در کشورمان دستگاه قضایی باصلابت حاکم است قضات پاک دست، زحمتکش و با اخلاص به‌صورت شبانه‌روزی و با گمنامی در حال خدمت به مردم عزیز هستند برخی پرونده‌ها بسیار سخت بوده و حتی در مواقعی قضات مورد تهدید نیز قرار می‌گیرند.

وی ضمن تشکر از زحمات آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس سابق قوه قضائیه در طول ده سال خدمت وی به برخی نکات اشاره کرد و گفت: بیشترین تأکید آیت‌الله رئیسی، رئیس جدید قوه قضائیه بر عدالت بود عدالت بسیار سخت است اگر هر فردی به‌حق خود قائل باشد هیچ پرونده‌ای در دادگستری‌ها یافت نمی‌شود باید برای اجرای عدالت تمامی دستگاه‌ها باهم همکاری کنند.