به گزارش خبرنگار اهرامروز، آیت‌الله جواد حاجی‌زاده در دیدار با پایوران، مربیان عقیدتی و هادیان سیاسی سپاه پاسداران و معلمان که به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج و روز معلم که در بیت امام جمعه اهر برگزار شد، اظهار داشت: تا به حال عالمان بسیاری آمده و رفته‌اند و هر کدام تاثیرگذاری خود داشته‌اند ولی شخصیتی که می‌بایست همانند آیت‌الله مطهری جامع باشد کمتر دیده شده است.

وی افزود: در هر شرایطی باید قدردان عالمانی بزرگوار همچون امام راحل و آیت‌الله مطهری باشیم که الفبای زندگی را به ما آموخته‌اند و ما را توانمند کردند تا در خدمت نظام جمهوری اسلامی باشیم.

امام جمعه اهر با اشاره به اینکه معلمی شغل پیغمبری است، گفت: این‌که معلمان برای تربیت جامعه متحمل زحمت شده و برای هدایت جامعه تلاش می‌کنند به هیچ عنوان نمی‌توان از این همه زحمت و تلاش قدردانی کرد و تقدیر اصلی از معلمان در پیشگاه خداوند متعال است.

حاجی‌زاده در ادامه با تبریک هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج گفت: رعب و وحشت سپاه پاسداران در دل دشمنان نشان‌دهنده اقتدار این نیروی انقلابی و مکتبی است و سعی داشتند با اتهام‌زنی به سپاه پاسداران که تروریست هستند جایگاه بین‌المللی و منطقه‌ای سپاه را مخدوش نمایند ولی نتیجه برعکس شد و جایگاه سپاه پاسداران رفیع‌تر از گذشته شد.

وی ادامه داد: بسیار مضحک است که آمریکایی‌ها به سپاه پاسداران که ریشه تروریست‌های داعش در منطقه خشکاند، تروریست خطاب می‌کنند هرچند مقامات آمریکایی یک از قماش هستند شاید در گذشته هرچه فریاد می‌زدیم چهره واقعی آمریکا این‌گونه است ولی کسی باور نمی‌کرد اما اکنون ترامپ چهره واقعی دولت آمریکا را به جهانیان شناساند.

امام جمعه اهر در ادامه سخنان خود بر لزوم حفظ عزت زندگی و معنوی معلمان تاکید کرد و افزود: معلمان نباید فکر و ذکر خود را به زندگی و تامین معیشت مختص کند البته این انتظار از دولتمردان است تا با رفع دغدغه معلمان از مشکلات آنان بکاهند و از معلم انتظار می‌رود تا فکر خود را بر تعلیم و تربیت متمرکز کنند اما اگر معیشت و زندگی معلمان تامین نشود در جامعه تاثیر خوبی نخواهند داشت.

حاجی‌زاده بابیان اینکه کشورهای استکباری با تحمیل «سند ۲۰۳۰» می‌خواهند به دست معلمان متدین، مومن و انقلابی سرباز غربی در کشور تربیت کنند، گفت: معلمان حتماً جزئیات «سند ۲۰۳۰» را مطالعه کنند و بدانند که می‌خواهند با این سند ننگین چه بر سر کشور بیاورند.

وی، نقش معلمان و آموزش و پرورش را در «گام دوم انقلاب» بی‌نظیر دانست و گفت: معلمان آن نقشی که می‌توانند در تحقق «گام دوم انقلاب» ایفاء کنند هیچ قشر نمی‌تواند.

انتهای پیام/