سید محمدحسن آل‌هاشم در گفت‌و‌گو با خبرنگار اهرامروز با اشاره به اینکه هواشناسی امروز را برای برگزاری بیست و ششمین جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره‌قیه (هارنا) مناسب دانسته بود، اظهار داشت: خوشبختانه امسال نیز توانستیم با همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی بیست و ششمین جشنواره فرهنگی ورزشی عشایری را در قشلاق هارنا بخش آبش‌احمد شهرستان کلیبر برگزار کنیم.

وی افزود: در بیست و ششمین جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره‌قیه (هارنا)، اسب‌سواری در کورس بانوان، آقایان و یک کورس برای سوارکاران میهمان استان اردبیل برگزار شد که باعث مضاعف شدن ارزش این جشنواره شد.

مدیرکل امور عشایر استان آذربایجان شرقی، استقبال مردم را از بیست و ششمین جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره‌قیه بی‌نظیر دانست و گفت: امسال در مقایسه با سال‌های گذشته طبیعت و مراتع قشلاق هارنا به خوبی حفظ شده بود و این مهم نشان می‌دهد حساسیت و اهمیت فرهنگ حفظ طبیعت در بین مردم نهادینه شده است.

آل‌هاشم بابیان این‌که جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره‌قیه هر ساله در آستانه کوچ عشایر در کلیبر برگزار می‌شود، ادامه داد: مهم‌ترین رویداد جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره‌قیه «اسب‌سواری» است و هر سال نسبت به سال قبل برنامه‌های این جشنواره متنوع‌تر و باشکوه‌تر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مالکیت زمین برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره‌قیه، ایجاد زیرساخت‌ها و احداث پیست اسب‌سواری از جمله دستورات استاندار آذربایجان شرقی به اداره‌کل ورزش و جوانان استان بود تا در این زمینه اقدامات لازم انجام گیرد.

مدیرکل امور عشایر استان آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه اداره‌کل امور عشایر آذربایجان شرقی بر تداوم برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره‌قیه مصمم است، گفت: آرزو داریم تا جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره‌قیه هر ساله در آستانه کوچ عشایر برگزار شود.

در کورس اول اسب‌سواری سلمان غفاری؛ مقام اول، کیوان صالحی؛ مقام دوم و هادی حاج‌خدام‌لو؛ مقام سوم به دست آوردند،

کورس دوم: شهرام برزگر؛ مقام اول، سلمان غفاری؛ مقام دوم و کیوان صالحی؛ مقام سوم

کورس سوم: جواد عبادی؛ مقام اول، هوشنگ شهرزاده؛ مقام دوم و فرهاد رنجبر؛ مقام سوم

کورس چهارم: جواد عبادی؛ مقام اول، سیامک جمالی؛ مقام دوم و عبداله نورزاد؛ مقام سوم

کورس پنجم: مهدی رنجبر؛ مقام اول، اصغر روحی؛ مقام دوم و فرجام شعبانی؛ مقام سوم

همچنین در کورس بانوان بیست و ششمین دوره‌ی جشنواره‌ی فرهنگی – ورزشی قره‌قیه (هارنا) سودا صبری قهرمان و سودا رئیسی نائب قهرمان و مه‌لقا (پریناز) خانی و پریا اسماعیل‌زاده شرکت کننده‌ی دیگر کورس بانوان به علت سقوط از اسب از ادامه مسابقه جاماندند.

انتهای پیام/