به گزارش خبرنگار اهرامروز، قادر رمضان‌پور در جلسه شورای آموزش و پرورش اهر اظهار داشت: هفته معلم را با برگزاری برنامه‌های متنوع پشت سر گذاشتیم و در طول هفته مهم‌ترین برنامه تجلیل از معلمان بازنشسته بود که اگر حمایت‌های فرماندار شهرستان نبود شاید این مراسمات آن‌طور که باید و شاید برگزار نمی‌شد.

وی با اشاره به برگزاری آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس شهرستان اهر افزود: ۱۶۰ نفر برای آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس ثبت‌نام کرده بودند که از این تعداد ۲۵ نفر فاقد شرایط بودند و حذف شدند، در حال حاضر پرونده ۱۳۵ نفر که برای این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند بررسی می‌شود که نهایتاً ۲۸ خردادماه آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس به صورت الکترونیکی در اهر برگزار خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش اهر افزود: در بحث ارزیابی شاسیتگی مدیران مدارس، از شهرستان اهر ۹ نفر با شرایط زیر ۴۵ سال سن در این آزمون شرکت می‌کنند که با احتساب مدیران مدارس غیرانتفاعی و آموزشگاه‌های آزاد علمی جمعاً ۱۳۹ نفر از مدیران بایستی در این آزمون شرکت کنند.

رمضان‌پور از آمادگی مدیریت آموزش و پرورش اهر و انجام تمهیدات لازم جهت برگزاری امتحانات نوبت دوم خبر داد و گفت: امتحانات نوبت دوم نتیجه تلاش همکاران فرهنگی و به عبارتی خروجی و آبروی آموزش و پرورش است که ۹۳۲ دانش‌آموز شامل ۵۲۲ دانش‌آموز در رشته تجربی، ۱۱۱ نفر در رشته ریاضی، ۱۹۵ نفر در رشته انسانی و مابقی داوطلب آزاد هستند در امتحانات شرکت می‌کنند.

۳۰۰ معلم اهری در سال تحصیلی پیش‌رو بازنشسته می‌شوند

وی ادامه داد: برای اولین‌بار امتحابات نهایی و کنکور پایه دوازدهم در شش حوزه شامل سه حوزه پسران و سه حوزه دختران برگزار می‌شود، لذا به جهت تقارن امتحانات و کنکور به مدیران مدارس تاکید کرده‌ایم تا فضای مدارس برای دانش‌آموزان آرام و بدون استراس باشد.

مدیر آموزش و پرورش اهر بابیان اینکه در سال‌تحصیلی ۹۸-۹۹ نزدیک به ۳۰۰ معلم آموزش و پرورش اهر بازنشسته می‌شوند، گفت: وزارت آموزش و پرورش قرار است ۵۲ هزار نیرو جذب کند که اگر از تعداد نیرو جذب آموزش و پرورش شود قطعاً جای خالی ۲۳۰ معلم بازنشسته اهری در سال گذشته و ۳۰۰ معلم در شرف بازنشستگی در اهر جبران خواهد شد.

رمضان‌پور بر لزوم سامان‌دهی فضاهای آموزشی آموزش و پرورش اهر تاکید کرد و افزود: برخی از همچون مدارس امام رضا(ع) و شهید مدنی که در آن‌ها تراکم دانش‌آموز داریم لازم است تا این مدارس دو شیفته شوند چراکه با تراکم دانش‌آموز بر افت کیفیت تحصیلی تاثیر می‌گذارد.

مدیر آموزش و پرورش اهر با تاکید بر اینکه علی‌رغم مصوبه مجلس شورای اسلامی بر رایگان بودن انشعاب آب، برق و گاز مدارس، هزینه انشعاب مدارس اخذ می‌شود، گفت: موصبه مجلس در رابطه با رایگان بودن انشعاب آب، برق و گاز مدارس امیدوارکننده بود ولی متاسفانه وزارت نیرو اعتنایی به مصوبه مجلس نداشت چراکه همچنان هزینه انشعاب را از مدارس می‌گیرند.

رمضان‌پور در پایان سخنان خود از کمک مالی بیش از ۱۵۰ میلیون ریالی دانش‌آموزان اهری به سیل‌زدگان استان خوزستان خبر داد و گفت: دانش‌آموزان اهری در حمایت از سیل‌زدگان خوزستانی بیش از ۱۵۰ میلیون ریالی به حساب آموزش و پرورش استان خوزستان واریز کرده‌اند که هنوز کمک‌های مالی دانش‌آموزان و معلمان به آموزش و پرورش اهر تحویل می‌شود.

در ادامه این جلسه اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان اهر تاکید کردند: رایگان شدن انشعاب آب، برق و گاز مدارس که سال گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید وزارت نیرو آن را اجرایی نکرد و هزینه انشعاب همچنان از مدارس اخذ می‌شود.

انتهای پیام/