به گزارش خبرنگار اهرامروز، جشن گل‌ریزان ویژه آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی هر ساله در راستای آزادسازی زندانیان غیرعمد برگزار می‌شود و امسال این جشن با رنگ و بوی همدلی با زندانیان برگزار شد که نتیجه آن جمع‌آوری ۲۳۰ میلیون تومان کمک‌های خیرین بود تا زمینه‌ای برای آزادسازی ۶۵ زندانی جرایم غیرعمد در شهرستان اهر باشد.

۶۵ زندانی جرایم غیرعمد در انتظار مساعدت خیرین

حجت‌الاسلام محمدعلی نظری در جشن گل‌ریزان ویژه آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی شهرستان اهر که در سالن شهید تندگویان فرمانداری اهر برگزار شد با تبریک ولادت امام حسن مجتبی علیه‌السلام اظهار داشت: امسال چهاردهمین سالی است که جشن گل‌ریزان ویژه زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی در اهر برگزار می‌شود که می‌توان گفت برگزاری این جشن به فرهنگ عمومی در شهرستان تبدیل شده است.

وی افزود: زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی اعم از بدهکاران، محکوم به پرداخت دیه از بابت حوادث رانندگی یا ناتوانی در پرداخت مهریه که در زندان اهر دوران محکومیت را سپری می‌کنند و خانواده‌های آنان چشم به جشن گل‌ریزان دوخته‌اند.

رئیس دادگستری شهرستان اهر با اشاره به مشارکت خیرین در جشن گل‌ریزان سال گذشته شهرستان اهر گفت: سال گذشته خیرین شهرستان اهر بعد از تبریز بیشترین مساعدت را کرده بودند و این مهم باعث شد تا بعد از مرکز استان، بیشترین آزادی زندانیان به شهرستان اهر تعلق یابد.

نظری از آزادسازی ۳۵ زندانی جرایم غیرعمد و محکومین مالی توسط ستاد دیه آذربایجان شرقی طی سال گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: سال گذشته از طریق جمع‌آوری کمک‌های مردمی و خیرین در برنامه ماه عسل ۱۷ نفر دیگر از زندانیان جرایم غیرعمد از زندان اهر آزاد شده‌اند و ۱۱ نفر نیز به صورت جداگانه با حمایت خیرین از بند زندان رهایی یافته و به آغوش خانواده بازگشته بودند.

وی اضافه کرد: سال گذشته جمعاً ۶۳ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی شهرستان اهر با مشارکت ستاد دیه آذربایجان شرقی، خیرین و مردم از زندان آزاد شده‌اند، امیدواریم امسال نیز ۶۵ نفر که حائز شرایط آزادی هستند با حمایت و همراهی خیرین از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگردند.

رئیس دادگستری شهرستان اهر از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های خیرین از آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی شهرستان اهر قدردانی کرد و افزود: اقدامی که خیرین انجام می‌دهند اقدامی خداپسندانه و ماندگار است به طوری که نه زندانیان، نه خانواده‌های زندانیان و نه خدمتگزاران مردم در دستگاه قضایی لطف و محبت خیرین و مردم را فراموش نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام نظری تصریح کرد: سال گذشته خیرین اهری در جشن گل‌ریزان ۱۰۸ میلیون تومان مساعدت کرده بودند که با مساعدت ستاد دیه استان و بخشش بخشی از بدهی زندانیان از سوی شاکیان زمینه آزادی ۳۵ زندانی در این جشن فراهم شد.

قدم برداشتن برای خوشنودی زندانیان و خانواده‌های بدون اجر معنوی و پاداش نیست

آیت‌الله جواد حاجی‌زاده در جشن گل‌ریزان ویژه زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی شهرستان اهر که در سالن شهید تندگویان فرمانداری اهر برگزار شد با اشاره به اینکه خیرین بزرگوار اهری همواره در کارهای خیرخواهانه و کمک به هم‌نوعان پیشتاز بوده‌اند اظهار داشت: خیرینی هستند که با از خودگذشتگی، اموال خود را در راه رضای خداوند متعال و کمک به دیگران صرف می‌کنند.

وی افزود: زندانیان از هر جهت تحت فشار هستند به عبارتی از سویی از نظر معیشت خانواده‌هایشان و از طرفی به خاطر زندانی شدن‌شان و بدهی‌هایشان متحمل سختی هستند به همین خاطر مشارکت در سنت حسنه شرکت در جشن گل‌ریزان برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد یکی از وظایف هر انسان در قبال هم‌نوع خویش است.

امام جمعه اهر ادامه داد: جشن گل‌ریزان، از جمله جشن‌هایی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی و سران نظام جمهوری اسلامی در این جشن شرکت می‌کنند تا کمک‌حال زندانیان و خانواده‌های آنان در شرایط سخت باشند.

حاجی‌زاده با قدردانی از مسئولان دادگستری، اداره زندان، فرمانداری، انجمن حمایت از زندانیان اهر برای برگزاری جشن گل‌ریزان خاطرنشان کرد: هر قدمی که برای خوشنودی زندانیان و خانواده‌های آنان برداشته می‌شود بدون اجر معنوی و پاداش نیست.

خیرین اهری در امورات خیرخواهانه مشارکت و حضور بی‌نظیری دارند

زاهد محمودی در جشن گل‌ریزان ویژه زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی شهرستان اهر که در سالن شهید تندگویان فرمانداری اهر برگزار شد اظهار داشت: جشن گل‌ریزان در کشورمان با گذشت سال‌ها برگزاری به همایش ملی تبدیل شده و امسال چهاردهمین دوره آن در شهرستان اهر برگزار می‌شود به طوری که خیرین در این جشن توانسته‌اند در پیشگاه خداوند روسفید شوند.

وی افزود: مشارکت خیرین در کارهای خیرخواهانه صرفاً به جشن گل‌ریزان محدود نمی‌شود بلکه خیرین بزرگوار اهری در جشنواره‌های مدرسه‌یاری، مدرسه‌سازی و سلامت نیز مشارکت و حضور بی‌نظیری دارند.

فرماندار شهرستان اهر در پایان سخنان خود از خیرین و مردم اهر به جهت مشارکت در آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی قدردانی کرد.

به گزرش اهرامروز، ۶۵ زندانی جرایم غیرعمد و محکومین مالی شهرستان اهر شامل ۲۷ زندانی محکوم به پرداخت مهریه، ۳۵ زندانی بدهکار و ۳ نفر محکوم به پرداخت دیه ناشی از حوادث رانندگی می‌شود حائز شرایط آزادی در جشن گل‌ریزان ویژه آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی هستند.