به گزارش خبرنگار اهرامروز، محمد حسین‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به تفاهم‌نامه مابین کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بیمه سلامت ایران کلیه مددجویان کمیته امداد تحت پوشش درمان سازمان بیمه سلامت ایران قرار می‌گیرند.

وی افزود: مددجویان عزیز شهرستان جهت دریافت دفترچه بیمه سلامت با در دست داشتن شناسنامه، کارت ملی و کارت کمیته امداد به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد اداره بیمه سلامت شهرستان اهر مراجعه فرمایند.

حسین‌پور اظهار کرد: تا اول خرداد ۹۸ کلیه افراد و مددجویانی که توسط کمیته امداد به سازمان بیمه سلامت معرفی شده‌اند باید دفترچه درمانی سلامت اخذ نمایند.

شروع نسخه‌نویسی الکترونیکی در استان و شهرستان اهر

رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان اهر با بیان این‌که تمام زیرساخت‌های لازم برای اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی سرپایی در استان و شهرستان مهیاست گفت: با اجرای این طرح دفترچه‌های کاغذی حذف و بیمه‌شدگان تنها با ارائه کد ملی خود می‌توانند از خدمات بیمه‌ای استفاده کنند.

حسین‌پور اضافه کرد: برای اجرای این طرح مهم در شهرستان مشکلی نداریم و جامعه پزشکی شهرستان نیز با توجه به مزایای طرح قطعاً همکاری لازم را خواهند داشت. براساس این طرح پزشکان بدون نیاز به دفترچه کاغذی و تنها با ارائه کدملی بیمار خدمات مورد نیاز اعم از دارو، آزمایش، سونوگرافی، فیزیوتراپی و … را در سامانه تجویز و کد رهگیری ۵ رقمی به بیمه شده ارائه می‌نمایند. بیمه شده نیز با ارائه کد مذکور به داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک خدمات مورد نیاز خود را دریافت خواهند کرد.

وی افزود: از مزایای این طرح عدم نیاز به کاغذ جهت صدور دفترچه، کاهش ایاب و ذهاب بیمه‌شدگان به ادارات بیمه شهرستان‌ها جهت تایید خدمات مورد نیاز، حذف هزینه چاپ و صدور دفترچه برای بیمه‌شدگان، کاهش خطاهای پزشکی در تجویز دارو و خدمات و همچنین هنگام ارائه خدمات توسط مراکز و .. خواهد بود.

رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان اهر خاطرنشان کرد: بیمه‌شدگان و همشهریان عزیز می‌توانند هرگونه نظر، پیشنهاد و انتقاد سازنده خود را توسط سامانه تلفنی ۱۶۶۶ ارائه نمایند.

انتهای پیام/