به گزارش خبرنگار اهرامروز، اصغر رسولی در جمع مسئولان شهرستان اهر با اشاره به اینکه هلال احمر طرح همای رحمت را از سیره انبیاء و امامان به ویژه حضرت علی (ع) که در ماه مبارک رمضان غذای نیازمندان و یتیمان را بر دوش خود حمل کرده و خانه به خانه توزیع می کرد، الهام گرفته است، اظهار کرد: در رمضان امسال طی طرح همای رحمت، ۱۲۵۰ بسته غذایی بین نیازمندان شهرستان های اهر و هوراند توزیع خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه هر بسته غذایی شامل برنج، روغن مایع، قند شکسته، رشته پلو تولیدی اهر و چای خشک است، افزود: ارزش ریالی هر بسته غذایی ۹۰۰ هزار ریال می باشد که ارزش ریالی مجموع بسته ها به بیش از ۱ میلیارد ریال می رسد.

رئیس جمعیت هلال احمر اهر ادامه داد: بسته های غذایی با مشارکت خیرین، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی شهرستان های اهر و هریس، مؤسسه خیریه امام سجاد (ع) و انجمن حمایت از زندانیان شهرستان اهر تهیه شده و توزیع می شود.

رسولی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: تعدادی از بسته های غذایی طرح همای رحمت توسط مساجد حاشیه شهر بین نیازمندانی که تحت پوشش کمیته امداد و مؤسسات خیریه نیستند، شبانه توزیع می شود.

وی ابراز داشت: این طرح با مشارکت کمیته امداد امام(ره) شهرستان اهر و هوراند – بهزیستی اهر وهوراند- حمایت از زندانیان اهر- موسسه خیریه امام سجاد(ع) در ماه مبارک رمضان به اجراء درآمد.