به گزارش خبرنگار اهرامروز، منصور حضرتیان در آیین گرامی‌داشت سال‌روز تاسیس نهاد دهیاری که در سالن شهید تندگویان فرمانداری اهر برگزار شد با بیان این‌که «جام خوشه‌چین» در روستاهای شهرستان اهر برگزار می‌شود، اظهار داشت: جام خوشه‌چین در قالب مسابقات ورزشی فوتسال، والیبال سه نفره، طناب‌کشی، طناب‌زنی و دومیدانی در سطح روستاهای شهرستان اهر برگزار می‌شود که نفرات برتر به مسابقات استانی و کشوری اعزام خواهند شد.

وی افزود: با توجه به این‌که اکنون فصل کاری روستائیان است و مشغول به کشت و زراعت هستند از این‌رو انتظار می‌رود دهیاران در زمینه برگزاری مسابقات روستایی با اداره ورزش و جوانان همکاری کنند و با عنایت به این‌که پتانسیل ورزشی در سطح شهرستان و روستاهای اهر بالاست قطعاً می‌توانیم با وجود ورزشکاران توانمند در سطح استان و کشور رتبه‌های برتر را کسب کنیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان اهر با اشاره به اینکه رویکرد اداره ورزش و جوانان در حوزه برگزاری پیاده‌روی همگانی تنها به شهر محدود نمی‌شود، گفت: با توجه به اینکه تجارب فعالیتم در سایر شهرستان‌ها نشان داده که استقبال از همایش پیاده‌روی همگانی در روستاها بی‌نظیر است و تقاضا داریم دهیاران در زمینه برگزاری همایش پیاده‌روی همگانی در روستاها همکاری لازم را داشته باشند.

حضرتیان اضافه کرد: تشکیل سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه ورزش و جوانان در روستاهای شهرستان اهر مورد غفلت قرار گرفته است این در حالی است که سال گذشته ۶ میلیارد تومان اعتبار از سوی امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان جهت برنامه‌های سازمان‌های مردم‌نهاد تخصیص یافته بود که متاسفانه شهرستان اهر از این اعتبارات بی‌نصیب ماند.

وی توسعه ورزش‌های همگانی، گردشگری در قالب طبیعت‌گردی، توجه به بازی‌های بومی و محلی، تلاش برای ریشه‌کن کردن بی‌سوادی را از جمله محورهای فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه ورزش و جوانان عنوان کرد و گفت: اگر مسابقات بازی‌های بومی و محلی در روستاها با همکاری ان‌جی‌یوها برگزار شود از ۸۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه‌ها را تامین می‌کنیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان اهر با تاکید بر اینکه ۵ سمن در حوزه امور جوانان در شهرستان اهر تشکیل می‌شود، خاطرنشان کرد: اداره ورزش و جوانان اهر آمادگی دارد تا در صورت همکاری دهیاری‌ها، روستاهای متقاضی را به عنوان پایلوت جشنواره بازی‌های بومی محلی معرفی و مسابقات ورزشی را برگزار کند.

حضرتیان بر لزوم برگزاری همایش پیاده‌روی خانوادگی و همگانی در روستاهای شهرستان اهر تاکید کرد و گفت: برگزاری همایش پیاده‌روی خانوادگی و همگانی را نباید صرفاً به دید ورزش یا تفریح بنگریم بلکه نیازمندیم تا ورزش‌های همگانی در روستاها فرهنگ‌سازی شود.

انتهای پیام/