به گزارش خبرنگار اهرامروز، تورج اسمعیل‌زاده صبح امروز شنبه در آئین گرامی‌داشت سال‌روز تاسیس نهاد دهیاری که در سالن شهید تندگویان فرمانداری اهر برگزار شد با اشاره به اینکه بخش مرکزی شهرستان اهر ۹۷ دهیاری دارد اظهار داشت: از مجموع دهیاران بخش مرکزی این شهرستان، ۸۷ دهیار مرد و ۱۰ دهیار زن داریم که دوشادوش بخشداری و شوراها برای عمران و آبادانی و توسعه روستاها فعالیت می‌کنند.

وی افزود: سال گذشته که شاهد بودیم دلالان برای ضربه زدن به اقتصاد شهرستان، اقدام به قاچاق دام زنده می‌کردند امسال برخی افراد سودجو با تعیین واسطه‌ها گندم کشاورزان را به قیمت بالایی خریداری می‌کنند.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان اهر ادامه داد: از دهیاران تقاضا داریم تا مانع از خروج گندم به دست افراد فرصت‌طلب و سودجو شوند از این‌رو تاکید داریم کشاورزان نیز فکر نکنند که با فروش گندم به قیمت بالا آنها را ثروتمند می‌کند بلکه این اقدام می‌تواند به اقتصاد شهرستان و کشاور ضربه بزند.

اسمعیل‌زاده با تاکید بر اینکه کشاورزان اهری «گندم» به دلالان و واسطه‌ها نفروشند، گفت: دهیاران در این راستا نقش مهمی می‌توانند داشته باشند و به کشاورزان در رابطه با دلالان و قاچاقچیان گندم توصیه‌های لازم را بکنند.

وی بر لزوم همکاری دهیاران با شورای زکات شهرستان اهر در رابطع با جمع‌آوری زکات تاکید کرد.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان اهر با ذکر این‌که بخش مرکزی شهرستان اهر ۲۳۵ روستا دارد، گفت: از این تعداد ۲۰۴ روستا دارای سکنه، ۳۱ روستا خالی از سکنه، ۹۷ روستا دارای دهیاری، ۲۶ روستای دارای شورا و بدون دهیاری و تنها یک روستا دارای دهیار تمام وقت داریم.

اسمعیل‌زاده از افزایش ۴.۵ برابری اعتبارات روستاها در دولت تدبیر و امید نسبت به مدت نزدیک به ۱۲ سال تاسیس نهاد دهیاری‌ها خبر داد و افزود: از آغاز دولت تدبیر و امید تا این لحظه بیش از ۱۹ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی و مالیات ارزش‌افزوده به حساب دهیاری‌های شهرستان اهر واریز شده است.

وی بابیان اینکه دولت تدبیر و امید به روستاهای فاقد دهیاری نیز توجه ویژه‌ای داشته است، ابراز داشت: دولت از سال ۹۶ تاکنون اعتبار جهت توسعه عمران و آبادانی روستاهای فاقد دهیاری تخصیص می‌دهد که بر این اساس توانسته‌ایم از ابتدای سال‌جاری ۴۵ پروژه عمرانی در روستاهای فاقد دهیاری عملیاتی کنیم.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان اهر خاطرنشان کرد: از ابتدای سال‌جاری پروژه‌هایی به ارزش ۱ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان را در روستاها فاقد دهیاری احداث می‌کنیم که اگر مجموع اعتبار روستاهای فاقد دهیاری را جمع‌بندی کنیم نزدیک به ۲ میلیارد تومان می‌رسد.

انتهای پیام/