به گزارش خبرنگار اهرامروز، زاهد محمودی در ششمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اهر با اشاره به اینکه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان از ابتدای سال‌جاری تا به امروز ۵ جلسه تشکیل داده است اظهار داشت: در این جلسات ۲۴ مصوبه جهت اجرا به دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اهر ابلاغ شده است.

وی افزود: در راستای پیشگیری و آموزش راهکارهای مبارزه با مواد مخدر و آسیب‌های ناشی از سوء مصرف مواد مخدر؛ ۱۹۰ کلاس و کارگاه آموزشی در سطح شهرستان برگزار شده و از این تعداد فقط ۱۶۲ کلاس آموزشی توسط شبکه بهداشت و درمان برگزار شده است.

فرماندار شهرستان اهر از شکل‌گیری «کمپین نه به اعتیاد» در مدارس و دانشگاه‌های این شهرستان خبر داد و گفت: از ابتدای سال‌جاری ۴ مورد همایش در رابطه با پیشگیری از اعتیاد در شهرستان اهر برگزار کرده‌ایم.

محمودی با ذکر اینکه ۲ سازمان مردم نهاد در زمینه پیشگیری از اعتیاد در شهرستان اهر فعالیت می‌کنند، افزود: بر اساس آمارهای سازمان بهزیستی در حدود ۱۹۳۳ نفر در رابطه با اعتیاد دارای پرونده هستند که با معرفی به کمپ‌های ترک اعتیاد از بلای خانمان‌سوز رهایی یافته و به آغوش خانواده بازگشته‌اند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۹ مرکز ترک اعتیاد و پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در شهرستان اهر فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۷ مرکز زیر نظر شبکه بهداشت و درمان و ۲ مرکز زیر نظر بهزیستی شهرستان اهر فعالیت دارند.

فرماندار شهرستان اهر با قدردانی از تلاش‌های نیروی انتظامی اهر در راستای مبارزه با مواد مخدر گفت: خوشبختانه در بین دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اهر ار لحاظ مبارزه با مواد مخدر و آسیب‌های ناشی از آن اجماع نظر دارند و نهادهای قضایی، نظامی و امنیتی در مقابله با این پدیده شوم و خانمان‌سوز عزم جدی دارند.

انتهای پیام/