کریم طوماری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اهرامروز، در تشریح اقدامات و فعالیت‌های تامین اجتماعی اهر طی شش ماهه سال‌جاری اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری حدود ۳۵ میلیارد ریال حقوق به ۴۰۰۰ مستمری‌بگیر شعبه تامین اجتماعی اهر پرداخت کرده‌ایم.

وی از پرداخت بیش از ۳ میلیارد تومان به مقرری‌بگیران بیکار در قالب بیمه بیکاری طی شش ماهه نخست سال‌جاری خبر داد و افزود: پرداخت ۶۰۰ میلیون تومان غرامت دستمزد و کمک هزینه بارداری، پرداخت ۵۲ میلیون تومان کمک هزینه ازدواج و پرداخت ۵۲ میلیون تومان هزینه کفن و دفن از جمله هزینه‌کرد تامین اجتماعی اهر در نیمه نخست امسال است.

رئیس تامین اجتماعی اهر در پاسخ به این سوال که در شش ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته چه تعداد بر بیمه‌شدگان تامین اجتماعی شعبه اهر اضافه شده است؟ گفت: آمار بیمه‌شدگان در شش ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۹درصدی دارد.

طوماری ادامه داد: یکی از خدمات تامین اجتماعی که می‌تواند از هدررفت وقت ارزشمند بیمه‌شدگان جلوگیری کند ارائه خدمات غیرحضوری است به طوری که از ابتدای سال‌جاری تا به امروز ۸۰ درصد درخواست دفترچه درمانی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی اهر به صورت غیرحضوری انجام گرفته است.

وی در ادامه از ارائه ۳۶مورد خدمات به صورت غیرحضوری در تامین اجتماعی شهرستان اهر خبر داد و گفت: طبق وعده مدیران سازمان و تامین زیرساخت‌ها، ارائه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی تا پایان سال‌جاری به ۲۰۰ مورد افزایش می‌یابد.

رئیس تامین اجتماعی اهر، ثبت الکترونیکی پرونده‌های فنی بیمه‌شدگان از مهم‌ترین اقدامات تامین اجتماعی اهر در سال‌جاری عنوان کرد و یادآور شد: اسکن پرونده‌های فنی بیمه‌شدگان که از ماه‌های گذشته آغاز شده حداکثر تا سه ماه آینده به اتمام می‌رسد و دیگر نیازی به ارسال پرونده به سایر شعبات نخواهد داشت که این مهم باعث بهبود و سرعت یافتن ارائه خدمات به بیمه‌شدگان و از لحاظ هزینه ارسال پرونده بیمه‌شدگان به سایر شعبات، هزینه‌های سازمان را کاهش خواهد.وی یکی از چالش ها و مشکلات جدی شعبه اهر را انباشت بدهی های برخی از سازمان‌ها و کارگاه‌ها عنوان کرد و گفت البته با توجه به اینکه فرماندار شهرستان توجه خاصی به حوزه تامین اجتماعی دارند امیدواریم تا پایان سال با تعامل با سایر سازمان ها و کارفرمایان گام‌های موثری در جهت وصول بدهی‌ها برداریم.