به گزارش خبرنگار اهرامروز، حجت‌الاسلام سید حسن موسوی در جلسه هماهنگی یادواره ۱۲۰۰ شهید منطقه ارسباران که با حضور ائمه جمعه، فرمانداران و فرماندهان سپاه نواحی اهر، کلیبر، ورزقان، هوراند و خداآفرین در دفتر امام جمعه کلیبر برگزار شد اظهار داشت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند ” زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا کمتر از شهادت نیست”، برگزاری یادواره‌های شهدا از وظیفه اصلی مسئولان و مردم است.

وی افزود: برگزاری یادواره ۱۲۰۰ شهید منطقه ارسباران به صورت دوره‌ای در شهرستان‌های اهر، کلیبر، ورزقان، هوراند و خداآفرین، حرکتی فرهنگی و شایسته است، از این‌رو حفظ ارزش‌های دوران دفاع مقدس و انتقال مفاهیم و رشادت‌های این دوران و پیام شهدا والامقام به نسل‌های جوان جامعه امری ضروری است.

امام جمعه کلیبر، زنده نگه‌داشتن یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار، شهادت، خودباوری و تقویت غرور ملی جوانان و نوجوانان را از نیازهای اساسی کشور در شرایط فعلی عنوان کرد و گفت: در شرایطی که عده‌ای تصمیم به حذف نام شهدا از معابر و خیابان و کوچه‌ها گرفته‌اند برگزاری چنین یادواره‌هایی به این افراد تلنگر وارد می‌سازد.

موسوی بابیان اینکه هجمه‌های ویرانگر فرهنگی دشمنان زنگ خطری برای کانون خانواده‌ها و جامعه است، تصریح کرد: دشمنان ما قصد دارند تا انقلاب اسلامی را از درون متلاشی کنند و برای تحقق این هدف شوم سرمایه‌گذاری کلانی نیز انجام داده‌اند و از طرفی درصدد دوری ملت ایران از دین اسلام و انقلاب هستند در این راستا برگزاری یادواره شهدا می‌تواند همانند مشت محکمی بر دهان دشمنان استکباری باشد.

وی با ذکر اینکه وصیت‌نامه شهدا، کارخانه انسان‌سازی و دانشگاه عظیم است، گفت: اگر بتوانیم از وصیت‌نامه شهدا و زندگی نامه آن‌ها نسل امروز را غنی کنیم مستحکم‌ترین سنگر دفاعی را در برابر دشمنان اسلام و انقلاب بنانهاده‌ایم.

امام جمعه کلیبر خاطرنشان کرد: بنا بر نظر اعضاء شورای هماهنگی این یادواره، یادواره ۱۲۰۰ شهید منطقه ارسباران (اهر، کلیبر، ورزقان، هوراند و خداآفرین) بیست و ششم آبان‌ماه در شهرستان کلیبر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/