به گزارش اهرامروز، آیت‌الله جواد حاجی‌زاده امام جمعه شهرستان در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اهر، جهل را دشمن انسان دانسته ضمن بیان اهمیت تحصیل، همت جمعی و حرکت بسیجی‌وار تمامی مسئولین را در به حداقل رساندن آمار بازماندگان از تحصیل خواستار شد.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش تسهیلات مختلف برای متقاضیان تحصیل در نظرگرفته شده، افزود: هیچ بهانه و عذری برای تارکین تحصیل پذیرفتنی نیست.

حاجی‌زاده با اشاره به اینکه موضوع جذب بازماندگان از تحصیل را حتما در نماز جمعه و جمع علما مطرح خواهند نمود، از تمامی مسئولین شهرستان خواست ضمن احساس مسئولیت در این زمینه، از نفوذ خود در راستای جذب بازماندگان از تحصیل استفاده نمایند.

ارتقای شاخص پوشش تحصیلی از اولویت‌های آموزش و پرورش اهر است

قادر رمضان‌پور مدیر آموزش و پرورش اهر، نیز در این جلسه ارتقای شاخص پوشش تحصیلی را در اولویت  نخست منطقه دانسته تامین و بسط عدالت در برخورداری از فرصت‌های تعلیم وتربیت با کیفیت مناسب و همچنین برنامه‌ریزی و تمهید مقدمات برای پوشش کامل دوره آموزش عمومی را مطالبه سند تحول بنیادین از مسئولین آموزش وپرورش دانست و بر عزم جدی منطقه در شناسائی اسمی و فراهم نمودن زمینه لازم برای جذب و نگه داشت افراد بازمانده و تارک تحصیل تاکید نمود.

وی گفت: ادامه تحصیل در مدارس شبانه‌روزی، اسکان در خوابگاه‌های مرکزی، استفاده از طرح مینی‌بوس (پرداخت هزینه ایاب وذهاب)، استفاده از تسهیلات ماده ۵۳ آیین‌نامه اجرایی مدارس برای دانش‌آموزان ازدواج کرده و بسته حمایتی را از راهکارهای جذب بازماندگان از تحصیل است که هماهنگی بین بخشی شرکای آموزش و پرورش ( نهادهای حمایتی و سازمان‌های مردم نهاد، امور عشایر، جهاد کشاورزی، دادگستری، پایگاه‌های مقاومت بسیج، بخشداران و دهیاران و اعضای شورای اسلامی، روحانیون و معتمدین محل  و…) را می‌طلبد.

در ادامه معاونین آموزشی منطقه، ضمن گزارش آخرین وضعیت آموزشی منطقه به تشریح برنامه‌های کیفیت بخشی منطقه پرداختند.

پایان بخش جلسه استماع نظرات اعضای شورا و مدیران حاضر در ارتباط با دستور کار جلسه بود.

انتهای پیام/