به گزارش خبرنگار اهرامروز، الیاس ممی پور روز شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: به رغم استقبال بسیار خوب گروه های نمایشی از شهرستان های اهر و ورزقان دیگر شهرستان های استان استقبال خوبی نکردند که امید است این جشنواره زمینه تقویت تئاتر در کل منطقه ارسباران شود.

وی افزود: بعد از اعلام فراخوان، ۱۵ اثر به دبیرخانه این جشنواره واصل شد که پس از بازبینی ۱۰ اثر به جشنواره راه یافت.

دبیر جشنواره منطقه ۴ استان اعلام کرد: با توجه به جلسات هماهنگی، زمان اجرای نمایش های بخش رقابتی جشنواره  ۲۰ و ۲۱ آبان ماه می باشد و آئین اختتامیه جشنواره نیز روز ۲۲ آبان ماه در محل سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر برگزار خواهد شد.

 ممی پور در ادامه گفت: با تقدیر از تلاش عوامل اجرایی جشنواره و رؤسای محترم ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی ورزقان  و هریس و خدا آفرین و کلیبر و همکاران آنها، خواهان توجه جدی به هنر نمایش در این شهرستان ها شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر از برگزاری کلاسهای آموزشی در این زمینه خبر داد و گفت: این جشنواره که به صورت منطقه ای در سراسر استان برگزار می شود موجب تولید آثار در عرصه هنرهای نمایشی در تمام شهرستان ها و کشف استعدادهای جدید می شود.

وی اظهار داشت: از شرایط لازم برای حضور گروه ها در بخش رقابتی جشنواره، داشتن اجرای عمومی و ثبت آن در سایت ایران تئاتر  است.

ممی پور درباره داوران بخش رقابتی این جشنواره نیز اظهار نمود که امر داوری بر عهده آقای ناصر هاشمی، هادی  افتخارزاده، و خانم مینا اکبری خواهند بود.

آثار راه یافته به جشنواره تئاتر منطقه ای منطقه ۴ استان (ارسباران)

نام اثر       نویسنده       کارگردان    شهر:

۱.(مسافران)   محمد رحمانیان، امیر نورش، اهر

۲.(رنج درزنجیر) یوسف سلیمانی، عباس صفاپور اهر

۳. (مسلخ) یوسف سلیمانی، یوسف سلیمانی، اهر

۴.(قهرمان) عباس صفاپور،   ثریا حسن زاده، اهر

۵.(گلزخم) سید صادق فاضلی، غزل زاد حیدر، اهر

.۶(اتحادیه ابلهان) معین جعفری، معین جعفری، اهر

۷ .(نامرد) میثم فرهمندیان، یگانه عطایی، اهر

۸.(کافه مبارک) فرزین ریحانی، نسیم عموزاده، اهر

۹ .(دفاع از خاک) ابراهیم عبادزاده، ابراهیم  عبادزاده، ورزقان

۱۰.(آنالیز) عدالت فرزانه، مهدی عاشوری، اهر