به گزارش اهرامروز به نقل از ایرنا، مسعود پزشکیان، در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح‌های تکمیلی چرخه تولید مجتمع مس سونگون با بیان اینکه سالیان گذشته طرح توسعه این مجتمع متوقف و امکانات آن به جای دیگری منتقل شده بود، افزود: با همکاری و هماهنگی مسئولان استانی، نمایندگان مجلس و دستگاه ها و نهادها هم اکنون طرح های بزرگی مانند توسعه مس سونگون و نفلین سینیت در آذربایجان شرقی اجرا می شود که این طرح ها در آینده تحول بزرگی در منطقه ایجاد خواهند کرد.

وی با تاکید بر لزوم اجرای عدالت در کشور، اظهار داشت: قرار نیست یک منطقه تبدیل به بهشت و بقیه جاها به جهنم تبدیل شود، زیرا در کشور به دنبال عدالت هستیم و در این خصوص نباید سهم منطقه ای به جای دیگری داده شود.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات دولت در سال های اخیر در آذربایجان شرقی از جمله راه اندازی خط آهن میانه – بستان آباد، ادامه مراحل اجرای قطار شهری تبریز، توسعه مس سونگون، نفلین سینیت، طرح های احیای دریاچه ارومیه و سایر طرح های زیرساختی گفت: بی انصافی است که این اقدامات را نادیده گرفت و از کارهای دولت قدردانی نکرد.

پزشکیان، با تاکید بر اینکه این کارها در سایه وحدت و انسجام مسئولان اجرا می شود، ادامه داد: با وحدت و انسجام می توان مملکت را در مقابل آمریکا و اروپا که می خواهند مردم ما را به زانو دربیاورند، روی پا نگه داشت.

وی گفت: همه باید دست به دست هم دهیم و در مقابل به زعم آن ها تحریم های نابود کننده آمریکا بایستیم.